مدیرعامل اتحادیه سراسری باغبانی گفت: خوشبختانه تاکنون سرمازدگی نداشتیم که بهانه‌ای برای گرانی باشد و اگر در نحوه توزیع اخلال وارد نشود میوه با قیمت مقطوع به دست مصرف کننده می‌رسد.

 برای سال آینده نگران قیمت میوه نباشید

به گزارش گلستان ۲۴؛ در روزهای اخیر به دلیل برخی بی‌برنامه‌گی‌ها قیمت میوه گران شد. حال اما فعالان بازار می‌گویند نگران سرمازدگی نباشید میوه سال آینده گران نمی‌شود.

مدیر عامل اتحادیه سراسری باغبانی ایران در رابطه با دلایل گرانی قیمت میوه گفت: مهم‌ترین دلیل قیمت‌های کنونی نحوه توزیع است از همین رو سازمان تعاون روستایی دریک هفته اخیر برای توزیع محصولات کشاورزی ورود کرده است و با ایجاد غرفه‌هایی که در اختیار تولیدکنندگان و تشویق آنها برای فروش محصول خود قرار گرفته سعی کردیم به متعادل‌سازی قیمت‌ها کمک کنیم تا مردم بدون واسطه کالای مورد نظر خود را تامین کنند.

کمال یدالهی افزود: باید ایجاد بازارچه‌ها و غرفه‌ها در مکان‌های مختلف عرضه محصول تسهیل شده و بازار از انحصار خارج شود و فقط میادین تره‌بار مکان توزیع نباشد. بلکه مکان‌های موازی با این میادین هم ایجاد شود.

او ادامه داد: اگر این اتفاق بیفتد سال آینده هم دولت نیاز به ذخیره‌سازی ندارد. بلکه سرخانه‌داران و تولیدکنندگان می‌توانند محصول خود را در این غرفه‌ها به صورت مستقیم به مردم عرضه کنند.

یدالهی در رابطه با پیش‌بینی خود از قیمت میوه در سال آینده گفت :خوشبختانه تا کنون سرمازدگی نداشتیم که بهانه ای برای گرانی باشد و اگر در نحوه توزیع اخلال وارد نشود میوه با قیمت مقطوع به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

منبع : تجارت نیوز

 

ارسال نظر

آخرین اخبار