نمازگزاران مسجد باقرالعلوم (ع) در تهران توانستند با حمایت و پشتیبانی از تولیدکنندگان محلی، چرخه تولیدی آنها را از تعطیلی بازدارند و مانع ورشکستگی‌‌شان شوند.

راه‌کارهای اهالی مسجد برای نجات تولید‌کنندگان ایرانی از ورشکستگی

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم، رهبر معظم انقلاب سال 1400 را سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نامگذاری کردند و همانند سال‌های گذشته بر موضوع تولید، توان داخلی و فرهنگ‌سازی در این زمینه تأکید ویژه‌ای داشته‌اند. در این میان مساجد به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های مردمی، می‌توانند جهت‌دهی و فرهنگ‌سازی مناسبی در این رابطه انجام دهند.

حجت‌الاسلام شبیری امام جماعت مسجد باقرالعلوم (ع) تهران در رابطه با نقش مساجد برای تحقق شعار سال«تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» گفت: مساجد به عنوان پایگاه‌های فرهنگی و مذهبی شمرده می‌شوند که با اقشار مختلف مردم و از سنین متفاوت در ارتباط‌اند که در میان مسجدی‌ها افرادی همانند مغازه‌دار، کارمند، کارگر، تولیدکننده، خانه‌دار، محصل حضور دارند که می‌توانند در جایگاه خود به تحقق منویات رهبر معظم انقلاب کمک کنند.

وی توجه به تولید و اتکای توان داخلی را یکی از مهم‌ترین فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته دانست و گفت: ایشان بارها بر تولید داخلی و توجه مردم به این مهم و پرهیز از خرید کالای خارجی تأکید داشته‌اند؛ راهکار ترویج این موضوعات نیز فرهنگ‌سازی و ترغیب مردم به خرید کالاهای ایرانی است.

امام جماعت مسجد باقرالعلوم تهران با اشاره به فرهنگ‌سازی صورت گرفته در مسجد باقرالعلوم گفت: ما نیز بر اساس موضوع اهتمام به تولید و کالای ایرانی، تمامی اقلام مصرفی مسجد را از کالای ایرانی تهیه می‌کنیم و از سال‌های گذشته گسترش این فرهنگ را در میان نمازگزاران و افراد مسجدی ترغیب کرده‌ایم.

وی افزود: نمازگزاران مسجد باقرالعلوم توجه ویژه‌ای به خرید لوازم و مایحتاج زندگی خود از کالای ایرانی دارند چراکه با رشد و گسترش این فرهنگ است که چرخ تولید در کشور می‌چرخد و از بیکاری کارگران و آسیب به اقتصاد کشور جلوگیری می‌شود.

حجت‌الاسلام شبیری اظهار کرد: یکی از کارهایی که مسجد باقرالعلوم انجام داده، تشویق نمازگزاران و مسجدی‌ها به خرید از تولید‌کنندگان خُرد محلی بوده است که با این کار تعدادی افراد، چرخ تولیدات‌شان چرخیده و از ورشکستگی نجات یافته‌اند.

وی تصریح کرد: آحاد مردم در تولید و پشتیبانی و حتی مانع‌زدایی نقش جدی دارند و این شعار فقط به مسئولان کشور مربوط نمی‌شود؛ بنابراین حمایت از تولیدات داخلی و پشتیبانی از تولید‌کنندگان ضروری است و بر هر فرد مسلمان واجب است که به کشور خود اینگونه خدمت کند.

حجت‌الاسلام شبیری تأکید کرد: البته باید فرد تولید‌کننده نیز کالای با کیفیت و با قیمت مناسب را در اختیار مشتری قرار دهد تا شاهد پیشبرد شعار سال و اهداف تعیین شده باشیم.

وی در رابطه با دهه تکریم مساجد نیز اظهار کرد: تکریم مساجد و غبارروبی آن اهمیت بسزایی دارد چراکه مساجد خانه خدا هستند و پایگاه‌هایی برای ایمان، عبادت، فرهنگسازی و دلدادگی به حضرت باری تعالی محسوب می‌شوند؛ بنابراین پاک کردن غبار از دیوار و درب مساجد، غبار دل‌های عاشقان را می‌زداید و تأثیرات روحی و جسمی بسزایی را در بردارد. مساجد راه تبلیغ دین و تشویق مردم به معنویت و فرهنگ‌اند که امیدواریم روزبه‌روز شاهد رشد و بالندگی آن در جامعه باشیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار