۲ کلاهبردار که با فروش غیر قانونی زمین بیش از ۱۰ میلیارد ریال از ۲۱ شهروند گنبدی کلاهبرداری کرده بودند دستگیر شدند.


کلاهبرداری میلیاردی با فروش غیر قانونی زمین در گنبدکاووس

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز گلستان؛ فرمانده انتظامی استان با اعلام این خبر گفت: در پی اطلاعات واصله و شکایت یکی از شهروندان گنبد کاووس مبنی بر اینکه ۲ کلاهبردار با سوء استفاده از عدم آگاهی مردم، اقدام به فروش زمین‌های مشاعی با کاربری زراعی می‌کند، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

سردار سعید دادگر افزود: طی بررسی‌های انجام شده مشخص شد متهمان زمین‌های زراعی را به ابعاد ۲۰۰ متر به عنوان مسکونی به خریداران فروخته و در قرارداد ۲۰ سهم نگارش کرده و اظهار داشتند که هر سهم ۱۰ مترمربع می‌باشد، اما در واقع هر سهم یک متر مربع بوده و از این طریق از خریداران کلاهبرداری می‌کردند.

وی تصریح کرد: طی هماهنگی به عمل آمده با مراجع قضائی متهمان دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند و در تحقیقات مقدماتی و مشاهده مستندات پلیس به ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از ۲۱ شهروند اعتراف کردند.

سردار دادگر با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی، از شهروندان خواست: به جهت پیشگیری از کلاهبرداری در خرید و فروش املاک، حتما معاملات خود را در بنگاه‌هایی انجام دهید که جواز کسب معتبر داشته باشند و از خرید املاک مشاعی که سهم فروشنده و حدود آن مشخص نیست، جداً خودداری کنید.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار