مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد :

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان از اتصال 8 روستای شهرستان مینودشت به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

دسترسی بیش از 567 خانوار گلستانی به شبکه ملی اطلاعات

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما ؛ محمد احمدی با اعلام این خبر افزود: امروزه تجهیز روستاها به اینترنت پهن باند، علاوه بر ایجاد دسترسی مردم روستا به خدمات ضروری، موجب رونق اقتصادی و ایجاد فرصت‌های جدید در روستاها خواهد شد.

احمدی اضافه کرد: امروز با تلاش شبانه روزی همکاران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بالغ بر 567 خانوار استان از روستاهای زنگلاب، بلمجرک، دروک، ریگ چشمه، ریگ چشمه پایین، زندان چال، کوه کمر، یکه سور از توابع شهرستان مینودشت به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان گلستان اظهار داشت: هشت روستای فوق از سایت فول تکنولوژی (2G,3G,4G) مستقر در روستای ریگ چشمه پوشش دهی می شوند که دسترسی بالغ بر 1700 نفر جمعیت به شبکه ملی اطلاعات را ممکن می سازد.

رئیس شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اظهار داشت: در حال حاضر علاوه بر توسعه شبکه ملی اطلاعات، حدود صد درصد مدارس شهرستان مینودشت به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است که امکان تحصیل به صورت مجازی را برای کلیه دانش آموزان ممکن می سازد.

احمدی اظهار داشت: علاوه بر این، دسترسی به اینترنت، بهره‌وری مشاغل سنتی را در روستاها افزایش داده و فعالیت‌های اقتصادی جدیدی را از طریق تحریک نوآوری و ایجاد امکان کار در روستا برای روستاییان فراهم کرده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار