معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون موردی از ویروس هندی در خراسان رضوی مشاهده نشده است اما با وجود همه تدابیر اتخاذ شده، احتمال ورود این ویروس به استان و کشور از طریق مبادی ورودی اجتناب ناپذیر است.

 مهمترین راه مقابله با ویروس جهش یافته کرونا چیست؟

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از بهداشت نیوز، دکتر مهدی قلیان در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: اصول پیشگیری در انواع  ویروس جهش یافته مانند کرونای انگلیسی و آفریقایی یکسان است، بنابراین مردم باید در مقابله با این بیماری رعایت پروتکل های بهداشتی و ممنوعیت‌های کرونایی و قرنطینه را بیشتر از گذشته رعایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید به جای وحشت و نگرانی، مقابله و اصول پیشگیری را جدی‌تر بگیرند تصریح کرد: خطر سرایت ویروس هندی کرونا از همه انواع جهش یافته قبلی بیشتر است و مقابله با این بیماری نیازمند عزمی همگانی است.

وی ادامه داد: ابتلا به کرونا در خراسان رضوی همچنان روند افزایشی دارد و این استان از نظر تعداد مبتلایان هنوز در موج چهارم به اوج قله نرسیده است و در دامنه به سر می برد.

وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد بستری شدگان کرونا در استان خراسان رضوی از مرز هزار و ۵۰۰ نفر گذشته است.

دکتر قلیان افزود: در بخش سرپایی روزانه چهار هزار و ۵۰۰ آزمایش کرونا شامل پی. سی. آر و رپید تست یا تشخیص سریع کرونا از موارد مشکوک انجام می سود که نتیجه بیش از ۳۰ درصد آنها مثبت است.

به گفته وی، همچنین نتیجه آزمایش پی. سی. آر ۶۰ درصد از بستری شدگان کرونا در خراسان رضوی مثبت است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار