استقلال با گل شیخ دیاباته از روی نقطه پنالتی تیم الشرطه عراق را شکست داد و به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

 دلیل ناراحتی شدید دیاباته/ دلداری فرهاد مجیدی به مهاجم استقلال

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از خبر ورزشی؛ دقایق پایانی این بازی پر استرس برای آبی ها دنبال می شد به این خاطر که اگر الشرطه در یکی از حملات به گل می رسید آن وقت استقلال از صعود باز می ماند. بدون شک اگر شیخ دیاباته ضربه ی پنالتی دوم را گل می کرد دقایق پایانی بازی پر استرس برای آبی ها دنبال نمی شد.

در پایان بازی شیخ دیاباته خوشحال ترین فرد اردوی آبی بود چرا که تیم با گل او به مرحله ی یک هشتم نهایی صعود کرد و از سویی ضربه پنالتی که از دست داد موجب ناراحتی استقلالی ها نشد.

شیخ دیاباته که از نظر اخلاقی یکی از خوب های استقلال به حساب می آید در پایان بازی از ضربه پنالتی که از دست داد ناراحت بود و حتی از کادر فنی و هم چنین هم تیمی هایش عذرخواهی کرد. اما همه غرق در شادی به خاطر صعود بودند و خیلی به عذرخواهی شیخ دیاباته اهمیتی ندادند اما فرهاد مجیدی به او دلداری داد و اذعان کرد باز هم می تواند زننده ضربه پنالتی برای استقلالی ها باشد.

 این جز معدود دفعاتی بود که شیخ دیابانه ضربه پنالتی خود را به دست دروازه بان می زند. دقیقا کسی در فوتبال ایران به یاد ندارد که شیخ دیاباته پنالتی را هدر داده باشد. یکی از دلایل هم خستگی شیخ دیاباته به خاطر پشت سر گذاشتن ۶ بازی فشرده در بازی های لیگ قهرمانان آسیا بود. اگر بحث کرونا نبود و بازی ها در شرایط عادی برگزار می شد همه ی تیم ها از جمله استقلال با شرایط بدنی بهتری در بازی ها حاضر می شدند. 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار