فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از شناسایی و دستگیری سارق بنای تاریخی شهر تاریخی استرآباد(گرگان) در حین ارتکاب جرم خبر داد.

 شناسایی و دستگیری سارق بنای تاریخی شهر تاریخی استرآباد در حین ارتکاب جرم

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط‌عمومی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، سرهنگ سید فرامرز میر اظهارداشت: در پی گزارش دوستداران میراث‌فرهنگی و انجام تحقیقات مبنی بر سرقت در یکی از خانه‌های تاریخی شهر تاریخی استرآباد (گرگان) توسط فردی سودجو و فرصت‌طلب، موضوع در دستور کار پایگاه عملیاتی مرکز یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان قرار گرفت.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان خاطرنشان کرد: مأموران یگان حفاظت میراث‌فرهنگی با همکاری کلانتری 13 نیروی انتظامی گرگان و پس از کسب نیابت قضایی به محل اعزام‌شده و با انجام عملیاتی موفق شدند فرد سارق را در حین ارتکاب جرم دریکی از خانه‌های تاریخی گرگان دستگیر کنند.

وی اظهار کرد: فرد دستگیرشده با تنظیم صورت‌جلسه در راستای سیر مراحل قانونی و قضایی تحویل نیروی انتظامی گرگان شد.

سرهنگ میر تأکید کرد: ارتقاء فرهنگ عمومی اقشار جامعه در موضوع حفاظت از بناها و اماکن تاریخی به‌منظور تقویت نظارت‌های اجتماعی بر فعالیت سودجویان تأثیر بسیار مثبتی در راستای حفاظت و حراست از آثار ارزشمند تاریخی سطح استان خواهد داشت.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان گفت: نیروهای یگان حفاظت مرکز استان به‌صورت شبانه‌روزی در حال نظارت بر بافت‌ها و بناهای تاریخی سطح استان هستند و هرگونه گزارش و اخبار تخلف به‌سرعت پیگیری خواهد شد؛ ازاین‌رو از همه مردم استان درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه موردی در این خصوص مراتب را با شماره تماس 32241557-017 در میان بگذارند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار