فتح خرمشهر، فتح خون/

کتاب‌های تاریخ شفاهی رزمندگان دفاع مقدس استان گلستان با عنوان «دوشادوش رزمندگان» و «فرمانده‌ای از دیار آموزش»، در همایش پیشکسوتان دفاع مقدس با عنوان «خاکریزهای مقاومت» در گرگان رونمایی شد.


رونمایی از ۲ عنوان کتاب تاریخ شفاهی رزمندگان دفاع مقدس استان گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از دفاع‌پرس از گرگان، همایش پیشکسوتان دفاع مقدس با عنوان «خاکریزهای مقاومت» به‌مناسبت سالروز فتح خرمشهر و بزرگداشت روز دزفول، با حضور سردار «فاضل دادگر» فرمانده انتظامی استان گلستان، سرهنگ «محمدرضا کاظمی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گلستان و جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس، به‌صورت محدود و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، در حسینیه «عاشقان ثارالله» سپاه گرگان برگزار شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گلستان در این مراسم اظهار داشت: اگر به درس‌های دفاع مقدس به‌ویژه فتح خرمشهر پرداخته و الگوبرداری شود، بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد.

وی به درس‌های فتح خرمشهر اشاره کرد و افزود: توکل و اعتماد به خداوند متعال، توسل به ائمه اطهار (ع) به‌عنوان یاور رزمندگان اسلام، فصل‌الخطاب گفتمان ولایت، یک‌پارچگی و وحدت نیروهای مسلح، ایستادگی مسئولین و پشتیبانی مردم از انقلاب اسلامی؛ مهم‌ترین درس‌های دفاع مقدس و فتح خرمشهر است.

فرمانده انتظامی استان گلستان نیز در این مراسم اظهار داشت: مقاومت ۴۵ روزه مردم خرمشهر، ۱۹ ماه اشغال این شهر و عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی این شهر، سه بخش حماسه خرمشهر است.

وی افزود: مردم ایران پس از اشغال خرمشهر، ۱۹ ماه منتظر خبر‌های خوش بودند تا اینکه پس از انجام عملیات‌هایی همچون طریق‌القدس و فتح‌المبین، با فرمان امام راحل و نصرت الهی، پیروزی بزرگ توسط رزمندگان در عملیات بیت‌المقدس صورت گرفت و خرمشهر از زیر چکمه‌های رژیم بعث عراق آزاد شد.

در پایان این همایش از دو عنوان کتاب تاریخ شفاهی رزمندگان استان در دفاع مقدس با عنوان «دوشادوش رزمندگان» (خاطرات رستم میقانی) و «فرماندهی از دیار آموزش» (خاطرات اکبر پاسندی) رونمایی شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار