از بهمن ماه پارسال که واکسیناسیون علیه کرونا در کشور شروع شد تا کنون فقط ۵۰ هزار نفر از مردم استان واکسن کرونا تزریق کردند.

 روند کُند واکسیناسیون در گلستان؛ فقط ۵۰ هزار نفر واکسینه شدند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از  گرگان ، تولید واکسن داخلی کرونا در کنار واردات واکسن از کشورهای مختلف از جمله روسیه و چین، کمی از نگرانی و اضطراب مردم در مقابله با این بیماری کم کرده است. از بهمن ماه پارسال واکسیناسیون کرونا در کشور آغاز شد و اکنون در همه استان‌ها انجام می‌شود اما روند واکسیناسیون با کُندی همراه است.

در سه ماه گذشته در استان گلستان طبق اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان فقط حدود 50 هزار نفر در مقابل کرونا واکسینه شدند که تعداد قابل توجهی از آنان کادر از درمان هستند. از جمعیت حدود 2 میلیون نفری استان، تزریق واکسن به حدود 50 هزار نفر آن هم در مدت سه ماه، نمی‌تواند قابل قبول باشد و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی می‌گویند سهمیه واکسن را وزارت بهداشت تعیین می‌کند.

براساس آمارهای دانشگاه علوم پزشکی گلستان تا کنون 50 هزار و 879 دُز واکسن به گروه‌های اولویت‌دار در استان تزریق شده است. 10 هزار و 818 نفر بالای 80 سال، 8 هزار و 732 نفر بین 79 تا75 سال و 7 هزار و 822 نفر بین 74 تا70 سال در استان نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

در حال حاضر هم واکسیناسیون افراد بالای 70 سال در استان در حال انجام است و این افراد می‌توانند پس از تشکیل یا تکمیل پرونده الکترونیک سلامت با کارت ملی به مراکز تجمیعی واکسیناسیون در استان مراجعه کنند.

همچنین روند کاهشی بستری بیماران کرونایی نیز در استان ادامه دارد و تعداد موارد بستری به 292 نفر رسیده که البته نسبت به روز قبل آن 3 نفر بیشتر شده است. از این تعداد 69 بیمار در بخش آی سی یو نگهداری می‌شوند که 26 نفر از آنها به دستگاه تنفسی وصل هستند.

رنگ بندی شهرهای استان نیز هنوز تغییر نکرده و از اول خرداد، شهرستان‌های گرگان، علی آبادکتول و کردکوی در وضعیت نارنجی و بقیه شهرستا‌ن‌ها در وضعیت زرد هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار