پس از حدود یک هفته تاخیر در واریز مستمری مددجویان بهزیستی، این سازمان اعلام کرده که مستمری را پرداخت کرده است. مبلغ مستمری برای هر خانوار چقدر است؟

 چه کسانی در اردیبهشت حقوق نگرفتند؟ / افزایش ۱۱ برابری مستمری مددجویان بهزیستی

به گزارش گلستان ۲۴؛ در چند روز اخیر بارها از عدم واریز مستمری بهزیستی گفته‌اند. پس از گذشت پنج روز از خرداد با اعلام امروز سازمان بهزیستی کشور مستمری مددجوبان بهزیستی واریز شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در این خصوص گفته که مستمری مددجویان در سال ۱۴۰۰ نسبت به هشت سال پیش یعنی سال ۱۳۹۲ بین ۷ تا ۱۱ برابر افزایش پیدا کرده است.

از اردیبهشت امسال مستمری مددجویان تحت حمایت بهزیستی بر اساس بعد خانوار از ۳۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

مبلغ مستمری هر خانوار چقدر است؟

به هر خانواده مستمری‌بگیر بهزیستی از اردیبهشت امسال چقدر پرداخت می‌شود:

    خانوار یک نفره: ۳۵۰ هزار تومان

    خانوار دو نفره: ۵۰۰ هزار تومان

    خانواده  سه نفره: ۷۰۰ هزار تومان

    خانواده چهار نفره: ۹۰۰ هزار تومان

    خانواده پنج نفره به بالا: یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

براساس مصوبه شورای عالی کار حقوق کارگران برای امسال ۳۹ درصد افزایش یافت. حداقل حقوق یک کارگر با همسر و دو فرزند حدود چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

علت تاخیر در واریزی‌ها چه بود؟

پیگیری‌های تجارت‌نیوز از علت تاخیر در واریزی‌ها نیز حاکی این است که سازمان بهزیستی منتظر اعمال افزایش مستمری‌ها بوده که همین موضوع باعث شده مستمری‌ها دیرتر واریز شود. همچنین قرار است مابه‌التفاوت مستمری فروردین نیز پس از تامین اعتبار پرداخت شود.

چه تعداد تحت پوشش بهزیستی هستند؟

براساس اظهارات قبادی دانا، در سال ۹۲ بیش از ۵۰۷ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی بوده‌اند اما در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۷۸ هزار نفر جزء مستمری‌بگیران هستند. یعنی در دولت روحانی تعداد مددجویان بهزیستی ۱۱۲ درصد بیشتر شده است.

منبع : تجارت نیوز

 

ارسال نظر

آخرین اخبار