دبیر هیات بازرسی انتخابات گلستان:

دبیر هیات بازرسی انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای گلستان گفت که برای برگزاری فرایند این رخداد سیاسی در استان حدود ۴۰ هزار نفر عوامل اجرایی مشارکت دارند که ۲ هزار نفر آنان بازرس، سربازرس و بازرس ویژه هستند.

۴۰ هزار نفر، عامل اجرایی برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در گلستان هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلستان24، امیر محمدپور روز شنبه در کارگاه آموزشی ویژه بازرسان و سربازرسان شعب اخذ رای گنبدکاووس اظهار کرد: بازرسان و سربازرسان مطابق ماده ۳۱ قانون انتخابات موظفند در راستای اعتماد مردم به برگزار کنندگان انتخابات در کنار سایر ارکان و عوامل پیش بینی شده شعب اخذ رای، انجام صحیح فرایند برگزاری این رخداد مهم سیاسی را کنترل کنند.

محمدپور هدف از برگزاری دوره آموزشی بازرسان و سربازرسان را آشنایی بیشتر آنان با وظایف و ساختارهای موجود برگزاری انتخابات اعلام کرد و بیان داشت: بازرسان باید با وظایف قانونی همه ارکان حاضر در شعب اخذ رای آشنا باشد تا درصورت وقوع خطا یا انحراف احتمالی از وظایف، موضوع را ابتدا تذکر و در صورت نیاز گزارش نمایند.

به گفته وی در پایان کارگاه آموزشی از شرکت کنندگان آزمون گرفته می شود و درصورت قبولی جواز حضور آنان به عنوان بازرس یا سربازرس در شعب اخذ رای صادر خواهد شد.

دبیر هیات بازرسی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستاها در گلستان همچنین بامهم دانستن مشارکت گسترده و حداکثری مردم در شعب اخذ رای گفت: انتخابات یک حق قانونی و شرعی است و همه وظیفه داریم دراین عرصه تعیین سرنوشت مشارکت داشته باشیم.

محمدپور افزود: انتخابات در جمهوری اسلامی سه ضلع دارد که مهمترین آن مردم هستند و ۲ ضلع دیگر یعنی داوطلبان و عوامل اجرایی نیز باید با انجام و رعایت وظایف قانونی، برای برگزاری باشکوه انتخابات با مشارکت بالای مردم تلاش کنند.

وی انتخابات ریاست جمهوری را به سبب تاثیر بر زندگی افراد جامعه مهم دانست و اضافه کرد: بدون تردید در بین داوطلبان احراز صلاحیت شده ریاست جمهوری حداقل دیدگاه و نظرات یک نفر به نظرات و دیدگاه افراد نزدیک است که براین اساس شرکت در انتخابات ضروری و برای ترسیم آینده کشور لازم است.

فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین کارگاه آموزشی از پیش بینی ۲۸۱ شعبه اخذ رای در این شهرستان برای انتخابات ۲۸ خرداد امسال خبر داد و گفت: مطابق قانون هر شعبه اخذ رای یک بازرس دارد ضمن اینکه ۱۹ سربازرس و تعدادی بازرس ویژه بر فرایند برگزاری انتخابات نظارت خواهند داشت.

عبدالقدیر کریمی بابیان اینکه تعامل و هماهنگی خوبی بین هیات‌های اجرایی، نظارت و بازرسان انتخابات ۲۸ خرداد در گنبدکاووس وجود دارد، افزود: برای برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند با مشارکت حداکثری مردم، همه عوامل قانونی فرایند برگزاری انتخابات باید با شرح وظایف یکدیگر آشنا باشند تا از بروز مسائل حاشیه‌ای جلوگیری شود.

وی با یادآوری اینکه میزان مشارکت مردم گنبدکاووس در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ۷۴ درصد و در انتخابات مجلس شورای اسلامی ۶۳ درصد بود اضافه کرد: در انتخابات امسال ۴۰ درصد بازرسین و سربازرسان انتخابات زن و بقیه مرد هستند.

گنبدکاووس با حدود ۳۷۰ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ۲۸ خرداد ماه به صورت همزمان برگزار می شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار