مرحله شفاهی نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار نمی‌شود.


مرحله شفاهی آزمون سراسری قرآن و عترت برگزار نمی‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، به دلیل ادامه شرایط کرونایی کشور و اهمیت حفظ سلامت قرآن‌آموزان، مرحله شفاهی نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت برگزار نمی‌شود و به نمرات آزمون کتبی برای تعیین برگزیدگان، اکتفا خواهد شد.

مرحله شفاهی آزمون سراسری قرآن و عترت، ویژه رشته حفظ کل قرآن است و جوایز برگزیدگان براساس نمره کسب شده در آزمون کتبی، بین تمامی افرادی که حد نصاب را کسب کرده‌اند، تقسیم خواهد شد.

سیدفخرالدین اسماعیلی، مدیرکل دفتر آموزش و توسعه مشارکت‌های مردمی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا اظهار کرد: از مجموع حاضران در آزمون، بیش از ۲۷ هزار نفر موفق به کسب امتیاز حد نصاب قبولی شدند، همچنین از حدود پنج هزار و ۴۰۰ شرکت‌کننده در رشته حفظ کل قرآن،‌ هزار و ۴۰۰ نفر، نمره حد نصاب را دریافت کرده‌ و از جوایز در نظر گرفته شده بهره‌مند خواهند شد.

برگزارکنندگان آزمون سراسری قرآن، پیش از برگزاری آزمون اعلام کرده بودند که نحوه اجرا تحت تأثیر شرایط کرونایی خواهد بود و اگر وضعیت رو به بهبود باشد، مرحله شفاهی آزمون رشته حفظ به صورت حضوری در مؤسسات استانی برپا خواهد شد.

یادآور می‌شود، در نوزدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت که با تمدید در زمان برگزاری نیز مواجه شد، بیش از ۱۲۰ هزار نفر ثبت نام کردند و در روز آزمون(۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰) نیز بیش از ۸۰ هزار نفر حضور یافتند

 

ارسال نظر

آخرین اخبار