رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه استان گلستان گفت:‌ در یک سال گذشته با توجه به کمبودها و مشکلات زیرساختی استان پیگیری‌های زیادی انجام شد و ۲۰ تفاهم‌نامه با قرارگاه خاتم برای توسعه استان به امضا رسید.

 قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) پروژه‌های زیرساختی استان گلستان را اجرا می‌کند

به گزارش گلستان ۲۴؛ سرهنگ پاسدار حسن ملک حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان، با اشاره به فعالیت‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در استان گلستان اظهار داشت: هدف سپاه خدمت بی‌منت به مردم است و در همه صحنه‌ها و مشکلات در کنار آنان قرار دارد.

وی با بیان اینکه بازوان اجرایی سپاه در خدمت محرومیت‌زدایی و پیشرفت و آبادانی مناطق کمتر برخوردار قرار دارد، گفت: سازمان بسیج سازندگی که مجری پروژه‌های کوچک، متوسط و زودبازده و عام المنفعه بوده و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) که مجری پروژه‌های بزرگ و ملی است، بازوان اجرایی در سپاه و خدمت به مردم هستند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه نینوای استان خاطرنشان کرد: این سازمان برای افزایش راندمان بهره‌وری و جهش تولید در استان و تحقق فرامین مقام معظم رهبری و رفع بخشی از مشکلات و دغدغه‌های مردم آماده است.

وی گفت: پس از سال‌ها پیگیری و تلاش و ایجاد هماهنگی و انسجام در داخل استان در زمینه استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها در یک سال گذشته با توجه به کمبودها و مشکلات زیرساختی استان پیگیری‌های زیادی انجام شد و 20 تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیاء به امضا رسید.

ملک حسینی با بیان اینکه بخشی از پروژه‌ها منجر به عقد قرارداد با دستگاه‌های اجرایی شده است، افزود: ساخت شهربازی، تکمیل سد نرماب، اجرای سیستم‌های نوین آبیاری، زهکشی اراضی، برقی کردن چاه‌های آب در دست اجرا قرار دارد.

وی درباره پروژه زهکشی اراضی استان که توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) در حال انجام است گفت: اجرای این پروژه فواید زیادی از جمله جلوگیری از وقوع سیل، به زیر کشت بردن اراضی جدید، زودتر گرم شدن خاک در فصل بهار، شروع زودتر عملیات کشاورزی، کیفیت و کمیت بهتر محصولات، شست‌وشوی املاح اضافی و بهبود شرایط درآمدی مردم را به دنبال دارد.

 رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه نینوای استان اظهار داشت: در استان گلستان و در مرحله نخست پروژه زهکشی 30 هزار هکتاری به اتمام رسید و مرحله دوم زهکشی 50 هزار هکتاری که با کمترین امکانات و در سخت‌ترین شرایط و کمبود شدید منابع آغاز شده که امروز 20 هزار هکتار از فاز دوم این پروژه که در کمتر از 2 ماه با یک روحیه و نگاه اعتقادی و جهادی اجرا شده است، به بهره‌برداری رسید.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار