با آغاز طرح برخورد با تظاهر به روزه‌خواری از سوی پلیس امنیت در ایران مخالفت‌های بسیاری از سوی کاربران در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته است. مخالفان این طرح به فقدان قانون مشخصی برای برخورد از سوی پلیس انتقاد دارند.

طرح مبارزه با روزه خواری توسط ناجا

همزمان با اجرای طرح مبارزه با روزه خواری، رسانه های معاند مدعی شدند که این طرح با اعتراض های مردمی مواجه شده است. برای مثال دویچوله نوشت: با آغاز طرح برخورد با تظاهر به روزه‌خواری از سوی پلیس امنیت در ایران مخالفت‌های بسیاری از سوی کاربران در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته است. مخالفان این طرح به فقدان قانون مشخصی برای برخورد از سوی پلیس انتقاد دارند.

توصیه و پیشنهاد در رابطه با اين طرح:

1.شایسته است مستندات قانونی اجرای این طرح در گفتگو با مسولان انتظامی، قضایی و نمایندگان مجلس و حتی مسولان فرهنگی و اجتماعی دولتی تبیین شوند.

2.لازم است از اجرای این طرح در قالبهای مختلف رسانه ای و در حد وسیع دفاع شود.

3.راه اندازی صفحاتی در شبکه های اجتماعی با عناوینی چون «ما روزه می گیریم» و... عناوین مشابه و خلاقانه و ارائه یاداشتهایی در جهت حفظ شان این ماه مبارک تئصیه می شود.

4.مناسب است تا رفتارهای روزه داران در سایر کشورهای اسلامی و همچنین قوانینی که برای تکریم روزه داران در برخی از کشورهای غیر اسلامی نیز وجود دارد، در رسانه ها منعکس شود.

به راستي كه اگر اين طرح به صورت جامع  و با تلاش رسانه ها اجرا شود،ممكن است تاثيرات مهمي بر روي افراد روزه خوار در كشور داشته باشد كه اين خود مسئله ي بسيار بزرگي ميباشد.

ارسال نظر

آخرین اخبار