استاندار گلستان:

استاندار گلستان گفت: قزاقستان از ۲۲۲ میلیون هکتار اراضی کشاورزی برخوردار است و محیط مناسبی برای کشت فراسرزمینی استان محسوب می شود.

قزاقستان محیط مناسبی برای کشت فراسرزمینی استان محسوب می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان24، هادی حق شناس در میزگرد سی اُمین سالگرد استقلال جمهوری قزاقستان و روز ملی این کشور با حضور آسخت اورازبای سفیر جمهوری قزاقستان, دیگر مدیران استان و فعالان اقتصادی و نمایندگان قزاق های مقیم گلستان ، اظهار کرد: حضور قزاق ها در گلستان از قدمتی بیش از ۷۰ سال برخوردار است و اقوام در گلستان زندگی مسالمت آمیز دارند که این نشان از مهمان نوازی ایرانیان و گلستانی ها دارد.

وی افزود: استقلال سیاسی بیش از تمام گونه های استقلال اعم از فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی اهمیت دارد و بدون استقلال سیاسی سایر استقلال ها معنا و مفهومی ندارد.

استاندار گفت: ایرانیان هزاران سال است که از استقلال سیاسی برخوردارند و همواره حمایت از اقوام در عمق باورهای دینی و ملی آنان بوده است.

حق شناس افزود: قزاقستان از ۲۲۲ میلیون هکتار اراضی کشاورزی برخوردار است و محیط مناسبی برای کشت فراسرزمینی استان محسوب می شود.

استاندار گلستان اظهار کرد: پرواز گرگان به اکتائو و تدام آن که تا کنون ۳ پرواز موفقیت آمیز و با استقبال مناسب داشته، اصلاح ریل عریض در راه آهن ایرانترکمنستان _قزاقستان که فرصتی بی نظیر برای حضور گلستان در تجارت زمینه کشورهای عضو پیمان اوراسیا است, تفاهم نامه ۲۵ ساله ایران با کشور چین با توجه به ۱۷۰۰ کیلومتر مرز مشترک قزاقستان با چین، اخذ مجوز بندر در گمیشان گلستان با محوریت ترانزیت غلات و چوب با پوست و ارتباط با بندر اکتائو ، فرصت منطقه آزاد تجاری_صنعتی اینچه برون گلستان و از همه مهمتر فرصت بزرگ حضور قزاق های خونگرم در گلستان می تواند نقاط برجسته تعمیق روابط بین گلستان و جمهوری قزاقستان باشد.

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار