براساس اعلام سازمان امداد و نجات، هلال احمر گلستان رتبه اول ماموریت امداد و نجات ترافیکی و رتبه سوم در پوشش امدادی کل مأموریت‌های امداد و نجات را در سطح کشور از ابتدای سال جاری تا نیمه خرداد ماه به خود اختصاص داده است.


رتبه اول ماموریت امداد و نجات ترافیکی در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، محمدباقر محمدی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اهم ماموریت‌های سازمان امداد و نجات از ابتدای سال جاری تا نیمه خردادماه گفت: با گذشت دو ماه و ۱۶ روز از ابتدای سال جاری، ۶۰۷۷ ماموریت امداد و نجات انجام و به ۱۶ هزار و ۷۱۴ نفر از افراد آسیب دیده ناشی از حوادث مختلف امدادرسانی شد.

او افزود: در این مدت ۴۷۸۲ نفر مصدوم و افراد گرفتار در حوادث جوی و ترافیکی نجات داده شدند و به ۵۱۴۰ آسیب دیده و در راه مانده اسکان اضطراری داده شد. در همین بازه زمانی ۳۱۶۷ نفر مصدوم به صورت زمینی و هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند.

افزایش ۱۲ درصدی عملیات نجات فنی

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر گفت: ۶۶۷ عملیات نجات فنی از ابتدای سال جاری لغایت ۱۶ خردادماه انجام شده است که افزایش ۱۲ درصدی ماموریت‌های امداد و نجات نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ را نشان می‌دهد.

محمدی ادامه داد: طی ۷۸ روز گذشته ۶۰۷۷ مورد ماموریت امداد و نجات در سطح کشور توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به انجام رسید که بیشترین ماموریت امداد و نجات دراستان‌های مازندران با ۵۵۹ مورد (۹ درصد از کل ماموریت‌های امداد و نجات)، اصفهان با ۴۹۵ مورد (۸ درصد از کل ماموریت‌های امداد و نجات) و گلستان با ۳۸۹ مورد (۶ درصد از کل ماموریت‌های امداد و نجات) را به خود اختصاص داد.

رهاسازی ۸۰۰ نفر مصدوم از سوانح ترافیکی

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی ماموریت‌های امداد و نجات در حوزه ترافیکی نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ افزود: طی ۷۸ روز گذشته از سال ۱۴۰۰ در محور‌های برون شهری ۳۱ استان کشور ۳ هزار و ۴۴۸ ماموریت سوانح ترافیکی توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به انجام رسیده است که منجر به اعزام ۲ هزار و ۱۷۶ مصدوم به مراکز درمانی، ارائه خدمات سرپایی به ۶۴۸ نفر مصدوم در محل حادثه و رهاسازی ۸۰۰ نفر مصدوم، طی ۶۴۵ مورد عملیات نجات فنی شده است.

محمدی در پایان گفت: بیشترین ماموریت امداد و نجات ترافیکی به ترتیب در استان‌های گلستان (۸ درصد از ماموریت‌ها) با ۲۸۳ مورد، مازندران (۷ درصد از ماموریت ها) با ۲۵۴ مورد، اصفهان (۷ درصد از ماموریت ها) با ۲۴۴ مورد بوده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار