معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت که از زمان تایید نهایی صلاحیت داوطلبان عضویت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در حوزه انتخابیه این شهرستان تاکنون ۱۴ داوطلب از ادامه حضور در عرصه رقابت‌ها انصراف دادند.

۱۴ داوطلب انتخابات شوراهای شهر و روستا در گنبدکاووس انصراف دادند

به گزارش گلستان ۲۴؛ عبدالقدیر کریمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزار و ۳۹۶ نفر شامل ۱۶۰ نفر در شهر گنبدکاووس، ۲۰ نفر در شهر اینچه‌برون و ۱۹۱ نفر در روستاهای بخش داشلی‌برون و هزار و ۲۵ نفر در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان برای عضویت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نام نویسی کردند که در مجموع صلاحیت هزار و ۳۵۵ نفر از آنان تایید شد.

وی افزود: تایید صلاحیت شدگان نهایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر گنبدکاووس ۱۴۸ نفر، شهر اینچه‌برون ۱۸ نفر و روستاهای بخش داشلی‌برون ۱۸۹ نفر و بخش مرکزی هزار نفر بودند که تاکنون ۱۴ نفر در شهر گنبدکاووس و بخش مرکزی انصراف خود را از ادامه رقابت‌ها اعلام کردند.

فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: با انصراف این افراد هم اکنون تعداد نامزدهای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر گنبد به ۱۳۶ نفر و شورای اسلامی روستایی بخش مرکزی به ۹۹۸ نفر رسید.

کریمی اضافه کرد: هم اکنون هزار و ۳۴۱ نامزد در عرصه رقابت‌های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان گنبدکاووس باقی ماندند و در حال استفاده از فرصت قانونی برای تبلیغات و اعلام برنامه‌های خود هستند.

وی با اشاره به پیش بینی ۲۸۱ شعبه اخذ رای با ۳۰۰ صندوق ثابت و سیار برای انتخابات ۲۸ خرداد در گنبدکاووس، گفت: باتوجه به شرایط کرونایی و تاکید بر رعایت شیوه‌نامه بهداشتی و مشارکت راحت‌تر مردم تعداد شعب اخذ رای شهرستان در مقایسه با انتخابات دوره قبل هفت شعبه و ۲۶ صندوق افزایش پیدا کرده است.

کریمی افزود: مطابق آخرین آمار ثبت احوال گنبدکاووس افزون بر ۳۷۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۲۴۷ هزار نفر از آنان واجد شرایط رای دادن هستند.

فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: باتوجه به انسجام و هماهنگی خوب میان حوزه‌های مختلف نظارت و اجرایی، آماده برگزاری سالم و شایسته انتخابات ۲۸ خرداد هستیم و تمام تلاش خود را برای امانت داری از رای مردم به‌کار خواهیم گرفت.

انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار