تلاوت امیرحسین رحمتی قاری ٢١ ساله گلستانی با کسب نصاب لازم به عنوان "تلاوت منتخب" چهارمین جلسه ارتقاء در دوره سیزدهم معرفی شد.

قاری جوان گلستانی، منتخب چهارمین جلسه ارتقاء قاریان ممتاز

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از شبستان، چهارمین جلسه سیزدهمین دوره ارتقاء قاریان ممتاز قرآن کریم، چهارشنبه ۱۶ تیرماه از ساعت ١٨:٣٠ تا ٢٠:٣٠ به صورت نیمه حضوری و مجازی و با برقراری تعامل دوسویه و برخط تصویری با قاریان شرکت کننده، به میزبانی شورای عالی قرآن برگزار شد. 

در این جلسه ارتقاء که با دبیری مصطفی یادگاری از قاریان ممتاز کشور همراه بود، سعید رحمانی و نصرت‌الله حسینی از استادان و داوران بین المللی به ارائه نکات فنی و مفاهیمی و تحلیل قرائت قاریان پرداختند.

سعید حاجیان از تهران به صورت حضوری، امین عبدی از کرمانشاه و امیرحسین رحمتی از گلستان با پخش تلاوت تصویری ایشان، قاریانی بودند که هرسه نفر آیات ۱۰۴ تا ۱۰۹ سوره یونس را از حفظ تلاوت کردند. 

براساس این گزارش، تلاوت امیرحسین رحمتی قاری ٢١ ساله گلستانی با کسب نصاب لازم به عنوان "تلاوت منتخب" چهارمین جلسه ارتقاء در دوره سیزدهم معرفی شد. 
در بخش دیگری از این جلسه، قسمت چهارم برنامه تصویری "آموزش تکیه های صوتی کلمات قرآن" با تدریس مهدی حسنی از اساتید کشورمان و مؤلف کتاب میزان القرائه پخش گردید. 

"جرعه ای از معرفت" برنامه دیگری است که با ایراد سخن توسط یکی از شخصیت های قرآنی همراه است. میهمان این برنامه محمدصادق علمی از استادان پیشکسوت قرآن کشور بود که در ارتباط تصویری با جلسه ارتقاء به بیان نکاتی پرداخت. 
ایشان در تکمیل مباحث خود در جلسات گذشته، سه ویژگی دیگر از ویژگی های یک قاری به عنوان کسی که در جایگاه رسول الله(ص) نشسته را بیان نمود. وی گفت: خوش قول بودن یکی از موارد مهمی است که باید توسط قاریان عزیز رعایت شود. 


این استاد دانشگاه، دیگر صفت بایسته یک قاری که فضایل او را افزون می کند، فروتنی و تواضع عنوان کرد. 
این مدرس قرآن کریم، عدم مطالبه مادی قاریان در قبال تلاوت را ویژگی مورد توقع دیگری دانست که قراء قرآن باید به آن آراسته باشند. وی ادامه داد: اگرچه میزبان وظیفه دارد قاری را به بهترین صورتی که می تواند تکریم کند اما برای یک قاری تالی پیامبر اسلام شایسته نیست که برای تلاوت مطالبه گری مالی داشته باشد. قاریان عزیز مطمئن باشند که خداوند متعال جبران می کند و نیاز مادی قاری ای که مناعت طبع داشته باشد و قانع باشد را به احسن وجه مرتفع می نماید. 

پایان بخش این جلسه، قرائت دعای ختم قرآن به صورت ارتباط تصویری توسط داوود کریمی از قاریان ممتاز تهرانی بود.
لازم به توضیح است، سیزدهمین دوره جلسات ارتقاء شورای عالی قرآن، روزهای چهارشنبه به صورت هفته در میان، دو ساعت پیش از اذان مغرب برگزار می شود و فیلم کامل جلسات با فاصله چند روز در صفحه مجازی شورا در تارنمای آپارات بارگزاری می‌گردد.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار