نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: یکی از طرح‌هایی که در کمیسیون در دست تهیه قرار دارد، طرح جامع نظام صنفی مطبوعات است تا بتوان به دغدغه‌های معیشتی و رفاهی اصحاب رسانه، پاسخ مناسبی داده شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: مسائل اقتصادی و معیشتی اصحاب فرهنگ و هنر باید برطرف شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، غلامرضا منتظری صبح امروز در نشست با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گلستان درباره دغدغه‌های معیشتی و رفاهی اصحاب رسانه اظهار داشت: در حال پی ریزی طرح جامع نظام صنفی مطبوعات هستیم؛ تا زمانی که این طرح به تصویب نرسد به صورت موقت و مُسکن با مطالبات اصحاب رسانه‌ها برخورد می‌کنیم. این طرح در حد ایده است و در این زمینه نشست‌های اولیه را با معاونت مطبوعاتی برگزار کردیم و امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.

وی گفت: طرح دیگری که در کمیسیون فرهنگی مجلس به دنبال نهایی شدن و اجرای آن هستیم، طرح " اقتصاد فرهنگ" بوده که یک بخش جدی آن مربوط به حوزه مطبوعات است. از خانه‌های مطبوعات و صاحب نظران حوزه رسانه هم می‌خواهیم در این زمینه به ما کمک کرده و پیشنهادات خود را در حوزه‌های تخصصی به کمیسیون ارائه کنند.

دبیر مجمع نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تا زمانی که مسائل اقتصادی و معیشتی نقش آفرینان فرهنگی، هنری و ادبی حل نشود، نمی‌توان انتظار کار کیفی داشت.

وی درباره مشکلات مربوط به بیمه خبرنگاران استان هم بیان داشت: در این زمینه، نشستی با مدیران تأمین اجتماعی خواهیم داشت و راهکارهای قانونی که وجود دارد و می‌توان از آن استفاده کرد را پیگیری خواهیم کرد.

منتظری با بیان اینکه مدیران استان هم باید برای حل مشکلات رسانه‌ها همکاری بیشتری داشته باشند، گفت: مگر رسانه چقدر درآمد دارد که مانند یک بنگاه اقتصادی با آن رفتار کنیم؟ لازم است شرایط برای رسانه‌ها تسهیل و معافیت‌هایی برای آنان در نظر گرفته شود. هرچند معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد هم در این باره دغدغه‌مند است اما هنوز طرح جامعی در این باره از طرف آنان دریافت نکردیم.

وی به موضوع آموزش در حوزه رسانه و اهمیت آن اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع باید در قالب یک طرح پیش بینی شود تا ما بتوانیم در زمینه حضور اساتید برجسته و حتی در زمینه تأمین هزینه‌ها، کمکی برای برگزاری این دوره‌ها داشته باشیم. ما برای این کار از ظرفیت‌های مجلس و حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استفاده می‌کنیم و معتقدیم حداقل سالانه باید دو بار کارگاه آموزشی برای اصحاب رسانه داشته باشیم تا اطلاعات فعالان این حوزه هم به‌روز شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار