معاون وزیر ورئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از نوبت‌گیری نوآموزان پیش دبستانی در برنامه سنجش از شنبه هفته آینده خبر داد.

نوبت گیری نوآموزان پیش دبستانی در برنامه سنجش از شنبه هفته آینده

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید جواد حسینی  معاون وزیر ورئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از نوبت‌گیری نوآموزان پیش دبستانی در برنامه سنجش از شنبه هفته آینده  خبر داد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان این که در سال جاری علاوه بر سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، سنجش ۶۰۰ هزار نوآموز بدو ورود به پیش‌دبستانی نیز هدف‌گذاری شده است، گفت: ثبت نام  نوآموزان بدو  ورود به پیش  دبستان، از اوایل هفته  در سامانه پادا آغاز شده است و از شنبه هفته آینده با فعال شدن اطلاعات برای مدیران مراکز پیش دبستانی، نوبت گیری  نوآموزان پیش دبستانی در برنامه سنجش آغاز خواهد شد.

حسینی در ادامه گفت: شناسایی نشانگان مشکلات ویژه یادگیری یکی از برنامه‌های سنجش در سال جاری است و در ۵ استان غربالگری نشانگان مشکلات یادگیری نوآموزان بدو ورود به پیش‌دبستان به‌صورت پایلوت انجام خواهد شد.

وی افزود:  استان‌های کردستان، همدان، اردبیل، گلستان، چهارمحال بختیاری، بوشهر، خوزستان، لرستان،  مرکزی و خراسان شمالی نیز به ترتیب بیشترین درصد سنجش نوآموزان در پایگاه‌های سنجش را داشته‌اند؛ سنجش شایستگی های حرکتی نوآموزان بدو ورود به دبستان، با همت معاونت سلامت و تربیت‌بدنی، سنجش پردازش‌های شنیداری و غربالگری نارسایی خوانایی از دیگر اقدامات برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سال جاری است.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار