مردم استان گلستان امسال نیز با توجه به محدودیت های کرونایی با استفاده از شیوه های نوین به عزاداری ایام محرم می پردازند و شهرداری ها برای سیاه پوش شدن ویژه شهرها تلاش خواهند کرد.

گلستان سیاه پوش محرم می شود/برگزاری ویژه‌برنامه سیاه پوشان در گرگان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما؛ همه ساله  فضاسازی محیطی گسترده ای از قبیل نصب بنر، بیلبورد، پوستر و المان های با مضمون محرم و عاشورا در آستانه محرم الحرام در گرگان انجام می شود.

هرچند در دوره گذشته شهرداری به این فضاسازی ها کمتر اهمیت داده می شد اما در دوره فعلی شهرداری که امروز به پایان خود می رسد اقدامات فرهنگی پر رنگتر بوده است.

اما امسال هم مانند سال گذشته به دلیل کرونا ایستگاه‌های صلواتی، پخش نذری و حرکت دسته‌های عزادار انجام نمی شود و این فضا سازی شهری است که باید شهرها و مردم را به سمت محرم بکشاند لذا شهرداری ها باید بهترین شیوه را برای سیاه پوش کردن و فعالیت های فرهنگی در کنار هیئات مذهبی داشته باشند.

شهردار گرگان در این باره اظهار کرد: برنامه های ویژه ای را نسبت به فضاسازی محیطی در سطح شهر برنامه ریزی کرده ایم.

عبدالرضا دادبود افزود: برنامه های فضاسازی محرم امسال مانند پارچه آرایی عزا، خیمه های عزاداری و توجه به سیاه پوشی میادین و معابر اصلی شهر و برنامه های دیگر، نسبت به سال گذشته تقویت خواهد شد.

 مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان هم درباره فضا سازی محرم در گرگان بیان کرد: فضاسازی ها باید به نحوی باشد تا گرگان به صورت ویژه نماد شهر عزادار دیده شود.

حجت الاسلام عباسعلی گرزین افزود: از اقدامات فضاسازی محیطی شهرداری در مناسبت های ملی و مذهبی تشکر کرده و این خواسته از شهرداری است تا نسبت به فضاسازی های محرم همچون سال گذشته اقدامات فضاسازی محیطی را تقویت و کار ویژه ای انجام پذیرد.

قرار است؛ مراسم سیاه پوشان و استقبال از محرم الحرام شامگاه چهارشنبه در امامزاده عبدالله (ع) گرگان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

سخنران این مراسم حجت الاسلام عباسعلی گرزین، مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان و مداح حاج عبدالرحمان هلالی و کربلایی محمد اسلامی خواهد بود.

در این مراسم که به صورت نمادین برگزار خواهد شد، عاشقان اهل بیت (ع) پارچه ها، پرچم ها و نمادهای عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را بر در و دیوار امامزاده نصب خواهند کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار