مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت گلستان از تزریق ۲۵۲ هزار دوز واکسن کرونا در استان خبرداد و گفت: از این تعداد ۴۲ هزار و ۶۹۶ دوز در مرحله دوم بوده است.

۴۲ هزار گلستانی دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، علی باقری شامگاه چهارشنبه در گفتگوی خبری اظهارکرد: تاکنون ۲۵۲ هزار و ۷۵۴ دوز واکسن کرونا در استان تزریق شده است.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت گلستان افزود: از این تعداد ۲۱۰ هزار و ۵۸ دوز در نوبت اول بوده و ۴۲ هزار و ۶۹۶ گلستانی هم دوز دوم کرونا را دریافت کرده اند.

طبق گفته وی ۲۰ هزار و ۵۰۰ دوز از واکسن های تزریق شده در استان از نوع کووایران برکت بوده است.

باقری گفت: در حال حاضر متولدین ۱۳۴۷ و قبل از آن امکان دریافت واکسن داشته و در شرق استان تمهیداتی فراهم شده که افراد ۵۰ ساله هم واکسن دریافت کنند.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت گلستان اضافه کرد: افرادی که واجد شرایط دریافت واکسن هستند بعد از تشکیل پرونده الکترونیک سلامت می‌توانند به مراکز واکسیناسیون در سطح استان مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم گفت: هم اکنون هزار و ۸۶۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۱۸۷ نفر در آی سی یو و ۷۰ نفر هم به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

عبدالرضا فاضل با اشاره به نبود تخت، از مردم خواست با توجه به شرایط کرونا و پیک پنجم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار