رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تاسف از پایین بودن درصد رعایت شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا در این استان گفت که در ۳ روز گذشته ۷۵ گلستانی به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.

کرونا در ۳ روز گذشته جان ۷۵ گلستانی را گرفت

به گزارش گلستان ۲۴؛ عبدالرضا فاضل روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ابتلا و فراگیری سویه دلتای ویروس کرونا خانوادگی شده، بطوری که اکثر افراد بستری اعضای یک خانواده یا چند خانواده وابسته به هم هستند.

وی یادآور شد: این مساله نشان‌ می‌دهد، مردم حضور نداشتن در اجتماعات، برگزار نکردن دورهمی‌های خانوادگی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه سه روز قبل یک مادر و فرزند به علت ابتلا به کرونا در گرگان جان خود را از دست دادند و حال پدر این خانواده هم به دلیل مبتلا شدن به ویروس کرونا وخیم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان اضافه کرد: آمارها نشان می‌دهد بیشتر بستری شدگان و جان باختگان طی ۲ هفته گذشته در این استان جوانان هستند.

فاضل با انتقاد از حرکت کارناوال‌های عروسی و برگزاری جشن در خانه و باغ‌ها بر خلاف مصوبات ستاد کرونا بیان داشت: در حال حاضر هزار و ۹۲۴ تخت از مجموع کل سه هزار و پانصد تخت بیمارستانی استان به بیماران کرونایی اختصاص داده شده که نسبت به روز گذشته ۶۳ تخت بیشتر است.

وی افزود: حال ۷۹ بیمار بستری کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه وخیم است که نسبت به روز ماقبل ۹ نفر افزایش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: این آمار به‌جز هزار بیمار کرونایی است که خدمات درمان را به صورت سرپایی دریافت می‌کنند.

فاضل خاطرنشان کرد: بیماران کرونایی که درگیری ریه داشته باشند یا اکسیژن خون بیماران کمتر از ۹۵ درصد باشد، بستری می‌شوند.

وی یادآور شد: همه ۱۴ شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی و تعدادی از آنها در وضعیت سیاه شیوع کرونا قرار دارند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار