رییس اداره ورزش و جوانان بندرترکمن گفت: نورمحمد آرخی دومیدانی‌کار نابینا و نماینده این شهرستان در پارالمپیک توکیو با کسب عنوان ششمی در رشته پرتاب دیسک در کلاس F۱۱ به کار خود پایان داد.

پرتابگر گلستانی با کسب عنوان ششمی پارالمپیک به کار خود پایان داد

به گزارش گلستان ۲۴؛ عبدالقدیر اونق روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  آرخی در پرتاب دیسک به مصاف رقبایی از اکراین، ایتالیا، برزیل، کراواسی، روسیه، لهستان، اسپانیا، گوام رفت که در پایان با پرتابی به طول ۱۲.۷۸در رده ششم قرار گرفت .

وی افزود : نورمحمدی آرخی پرچمدار کاروان ایران در افتتاحیه، در پرتاب‌های سوم و ششم خطا کرد و در سایر پرتاب‌ها نیز رکوردهای ۱۲.۷۸ متر، ۱۲.۴۷ متر، ۱۲.۴۷ متر و ۱۲.۴۴ متر به نامش ثبت شد تا با بهترین رکوردش یعنی ۱۲.۷۸ متر در رده ششم قرار بگیرد.

نورمحمد آرخی دومیدانی‌کار نابینای گلستان در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا نقره گرفته بود .مدال طلا و برنز مسابقات جهانی کره جنوبی، مدال طلا و نقره مسابقات جهانی امارات و مدال برنز مسابقات جهانی تونس از جمله افتخارات آرخی است.

 به گزارش ایرنا در این رقابت مهدی اولاد به ترتیب رکوردهای ۱۳.۵۱ متر، ۱۴.۱۲ متر، ۱۴.۰۱ متر، ۱۴.۴۰ متر، ۱۴.۴۳ متر و ۱۳.۷۹ متر را به ثبت رساند و به لطف بهترین رکوردش یعنی ۱۴.۴۳ متر به مقام قهرمانی دست یافت و صاحب مدال طلا شد.آلساندر دا سیلوا با ثبت ۱۳.۸۹ به مدال نقره رسید و مدال برنز هم به اونی تاپیا از ایتالیا با ثبت ۱۳.۶۰ رسید.

نورمحمد آرخی  در رشته پرتاب دیسک ،  محمد نعمتی  در تیم والیبال نشسته و در تیم ملی بسکتبال با ویلچر  سه نماینده گلستان در پارالمپیک توکیو هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار