پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ترکمن در سال 1400 با حضور فرماندار، امام جمعه و سایر مسئولین شهرستان امروز چهارشنبه 31 شهریور در محل فرمانداری برگزار شد.

پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان ترکمن

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ترکمن؛ سیدصادق شیرنگی فرماندار ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و نیروی انتظامی اظهار کرد: جوانان سرمایه های اجتماعی ما هستند و اگر سیاست گذاری در حوزه جوانان به درستی اعمال نشود آینده کشور آینده امیدوار کننده ای نخواهد بودد.

وی افزود: دشمنان از طرق مختلف در صدد آسیب رساندن به کشور بخصوص قشر جوان نوجوان ما هستند لذا بایستی هشبار باشیم و مسئولین نیز نباید در انجام رسالت خویش کوتاهی کنند تا مبادا سهل انگاری آنها فرصتی برای سوء استفاده ی دشمنان باشد.

 شیرنگی گفت: علما و  روحانیون به عنوان قشر تاثیر گذار در جامعه می توانند کمک کنند تا ارزشها را به جوانان آموزش دهند و این ارزشها نسل به نسل انتقال یابد.

در ادامه حاج آقا منصوری امام جمعه  شهرستان گفت:  بحث بیکاری معضلی شده است تا جوانان از روستا به شهر مهاجرت کنند. اگر وامهایی که به جوانان پرداخت می شود بجا استفاده شود و در راستای اشتغال صرف گردد دیگر جوانان به شهرها نخواهند آمد و این نیازمند آموزش های درست است و در آن صورت معضلهای اجتماعی مانند اعتیاد , خود کشی و ... نیز کاهش خواهد یافت چرا که علل بسیاری از آنها بیکاری است. وی افزود: حضور علما و بخشداران و دهیاری ها در جلسات باعث می شود بحث جوانان روستا بیشتر مورد اهمیت قرار گیرد و تاکید کرد همه دستگاهها باید در حل مشکلات جوانان سهیم باشند.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار