معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گلستان گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری48هزار و429مورد بازرسی از واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی سراسر استان توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گلستان انجام شد.

انجام بیش از 48 هزار مورد بازرسی توسط بازرسان صنعت معدن و تجارت گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایلنای گلستان،علی اصغر اصغری درجمع خبرنگاران اظهارکرد: حضور تاًثیرگزار بازرسان درسطح بازار، تشدید طرحهای نظارتی و اجرای گشتهای مشترک با سایر دستگاههای مرتبط عاملی موثر در راستای پیشگیری از وقوع تخلفات احتمالی در سطح بازار می باشد.

وی همچنین افزود، بر اساس آمار دریافتی تعداد 2323 مورد گزارش و شکایات مردمی پیرامون خرید و فروش کالا و ارائه خدمات در شش ماه نخست سال 1400 به ستاد خبری سازمان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گلستان گزارش شده که از این تعداد 1999مورد از گزارشات مربوط به عرضه کالا و 324مورد از گزارشات مربوط به ارائه خدمات به شهروندان بوده است .

وی گفت: بیشترین آمار تخلفات به ترتیب مربوط به قاچاق-عدم رعایت دستورالعملهای بهداشتی-تقلب-ماده 54 قانون نظام صنفی-عدم درج قیمت-تبلیغ محصول خلاف واقع-عرضه خارج از شبکه- گرانفروشی =تداخل صنفی-اخفاء و امتناع از عرضه-احتکارمیباشد.

اصغری در ادامه با تاًکید بر اولویت رسیدگی به شکایات مردمی در مرکز استان و شهرستان های تابعه با ارائه گزارشی از آمار پرونده های تنظیم شده برای متخلفان اقتصادی در این مدت افزود: ،تعداد 48429مورد بازرسی از واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی درسطح استان بعمل آمد که در این بررسیها تعداد 1878 واحد متخلف شناسایی و پرونده تخلف این واحدها به ارزش 136/301/550/854/1 ریال تشکیل و جهت صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال گردید.

این مقام مسئول در ادامه گفت: همچنین 147مورد از پرونده های متشکله منجر به مصالحه و جلب رضایت گشته که شاکیان پرونده ها در ازای دریافت حق و حقوق قانونی، تعویض کالای معیوب و یا دریافت خدمات معوق رضایت خود را اعلام نموده و به تبع آن از تشکیل و ارجاء پرونده به ادارات کل تعزیرات حکومتی و دیگر محاکم قضایی اجتناب گردید.

این مقام مسئول در خاتمه از تمامی شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف احتمالی ضمن جمع آوری مستندات کافی مورد را سریعا از طریق سامانه 124 به بازرسان سازمان سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گلستان اطلاع دهند تا در کمترین زمان مورد رسیدگی قرار گیرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار