مدیرکل هواشناسی استان گلستان از احتمال وقوع سیلاب ناگهانی در گلستان خبر داد و گفت: فعالیت این سامانه سرد و بارشی تا فردا در استان گلستان ادامه دارد.

استان گلستان سیلابی می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ نوربخش داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با اشاره به فعالیت سامانه سرد و بارشی از صبح امروز در گلستان اظهارداشت: فعالیت سامانه سرد و بارشی از بامداد امروز با وزش باد شدید در استان آغاز شده و تاکنون بیشترین سرعت وزش باد از مراوه تپه با سرعت 88 کیلومتر بر ساعت و از فرودگاه گرگان با 83 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

وی با بیان اینکه روزهای سه شنبه و چهارشنبه گذشته با ورود سامانه گرم به استان گلستان ،هم استانی ها روزهای گرم وافزایش دما را تجربه کردند، افزود: با فعالیت سامانه سرد وبارشی تا کنون حدود 15 درجه سانتی‌گراد دمای هوای استان نسبت به دیروز کاهش یافته است.

داداشی تصریح کرد: بارندگی از عصر در بیشتر نواحی استان آغاز می شود و به علت شدت بارش‌ها احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر و وقوع رواناب وجود دارد و در نواحی کوهستانی نیز شاهد ریزش برف و وقوع پدیده مه خواهیم بود و تردد در این مناطق باید همراه با تجهیزات زمستانه باشد.

وی تاکید کرد: اوج فعالیت این سامانه بارشی صبح جمعه است و از اواخر وقت فردا از شدت فعالیت آن کم می شود.

جواد دهقان مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای گلستان هم در اطلاعیه با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی گلستان از هم استانی‌ها خواست: در حاشیه رودخانه‌های دایمی و فصلی استان توقف نداشته باشند و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها، مسیل‌ها و مخازن سد‌ها و تأسیسات آبی خودداری کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار