تصميم درست صداوسيما در پخش نكردن ربناي شجريان!

چند سالي است كه صداي ربناي شجريان در ماه مبارك رمضان از تلويزيون پخش نميشود و اين تصميم كه توسط صدا و سيما گرفته شده است،مورد پذيرش جامعه ي مذهبي نيز قرار گرفته است.

دليل پخش نشدن ربناي شجريان، منتشر شدن تصاوير غير اخلاقي از او مي باشد كه طي سفرش به خارج از كشور با افرادي مثل گوگوش، زنان بدكار و زنان متاهل گرفته است.

بنابراين عده اي  از رسانه‌های اصلاح‏ طلب  در اقداماتی مشابه به طرح این موضوع پرداخته و برای مثال اقدام به بازنشر مصاحبه‌ای از شجریان که مربوط به سال ۹۰ است کردند. 

شجريان  در این مصاحبه چنین گفته بود: «سؤال من این است که کسانی که در رادیو و تلویزیون تصمیم‌گیرنده هستند و اغلب هم تصمیمات بسیار ناآگاهانه و ناشیانه می‌گیرند، چرا به این نکته توجه ندارند که نمی‌توانند عادت مردم را از آن‌ها بگیرند؟ من به احترام سلیقه مردم به خودم اجازه ندادم که بیایم ربنای بهتری بعد از ۶ سال بخوانم اما این افراد چطور می‌توانند ربنای دیگری به‌جای آن بگذارند...»

آنچه که مسلم است این است که تصمیم درست صداوسیما در عدم پخش ربنای شجریان مورد پذیرش جامعه مذهبی کشور قرار گرفته است و جامعه ایرانی علاقه‌ای به شنیدن ادعیه مذهبی از زبان کسانی كه تصاوير غير اخلاقي از خود منتشر ميكنند،ندارند.

 لازم است که بر آن تاکید شود این است که شهرت شجریان مدیون انقلاب اسلامی است که او امروزه این‌ چنین در برابر آن غرور به خرج می‌دهد؛ چراکه فضای عمومی موسیقی در اوایل انقلاب مسخر خواننده‌های مطرح در زمان طاغوت بود اما بعد از انقلاب خیلی از این خواننده‌ها به‌ ویژه خوانندگان زن طرد شدند تا فضا برای طرح و شهرت امثال شجریان که اصلاً قبل از انقلاب مطرح نبودند، باز شد.

نگاهي به تصاوير منتشر شده از شجريان گوياي اين مطلب است كه مردم قطعا دوست ندارند روزه ي خود را با صداي همچين آدمي باز نمايند!

 

 

 

ارسال نظر

 • ناشناس
  0

  يعني شما ميخوايد بگيد استاد شجريان بخاطرانقلاب معروف شد و اگه انقلاب نشده بود شهرتي نداشتند.
  البته نظرتون بجاي خود.... شما استاد شجريان رو ادم درستي نميدونيد، پس ربناش رو يه يك شاهكاره دوست ندارين
  ولي روضه ها و نوحه هاي هلالي رو باهاش كلي لذت ميبريد و محظوظ ميشين... بد نيست كليپهاي هلالي رو كه تو گوگل سرچ كنين و ببينين و مقايسه كنين با عكساي استاد با طرفدارهاش
  خدا رحمت كنه حكيم طوس رو
  به ايزد اگر ما خرد داشتيم
  كجا اين سرانجام بد داشتيم
  يه خورده فكر كن برادر من فــــــــكر كن
  خدا عاقبت همه رو بخير كنه

آخرین اخبار