فرمانی از برگزاری ۱۸ دوره توانمندسازی جوامع محلی در راستای آموزش جوامع محلی برای جذب و افزایش مشارکت جوامع در حوزه گردشگری گلستان در سال جاری خبر داد.

۱۸ دوره توانمندسازی جوامع محلی در حوزه گردشگری گلستان برگزار شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی میراث‌فرهنگی گلستان، «رحمان فرمانی» گفت: 18 دوره توانمندسازی جوامع محلی با محوریت شناخت صنعت گردشگری با حضور 360 نفر در 14 شهرستان استان گلستان برگزار شد.

 

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان افزود: این دوره‌ها با عناوینی ازجمله کارگاه آموزشی اقامتگاه‌های بوم‌گردی، گردشگری برای رشد فراگیر، آشنایی با ساختار و کارکردهای سازمان‌های مردم‌نهاد و توسعه پایدار گردشگری روستایی، برای فعالان و علاقه‌مندان به این حوزه برگزار شد.

 

وی با تأکید بر اینکه توانمندسازی جوامع محلی نقش مهمی در رونق و توسعه گردشگری دارد، ادامه داد: برگزاری چنین کارگاه‌هایی برای توسعه جوامع روستایی و محلی به‌ویژه ظرفیت‌های اشتغال‌زایی و تولیدی تأثیرگذار بوده و هدف از برگزاری آن ارتقای سطح توانایی و مهارت‌های کاربردی در راستای توسعه پایدار مناطق روستایی و ارتقا ارائه خدمات، تسهیل و توسعه گردشگری در سطح شهرستان‌های استان است.

 

فرمانی با تأکید بر ضرورت همکاری و مشارکت جوامع محلی در توسعه سرمایه‌گذاری‌ها برای حضور گردشگران و ایجاد جذابیت‌های طبیعی و مصنوعی، تصریح کرد: در مسیر توسعه گردشگری همراهی جوامع محلی و سرمایه‌گذاران بومی بسیار بااهمیت است و در یک تعامل و مشارکت می‌توان از این فضای فراهم‌شده بیشتر استفاده کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار