رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به برگزاری بیش از ۵ هزار جلسه رسیدگی الکترونیکی در دادگاههای استان گلستان، گفت: شرایط شرکت در جلسه دادگاه به صورت غیرحضوری برای مردم فراهم شده است.

از درون منزل در جلسه دادگاه شرکت کنید

به گزارش گلستان ۲۴؛ حیدر آسیابی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به سیاست قوه قضائیه برای کمک به سلامت و رعایت شرایط جامعه در مواقع مختلف، اظهار کرد: ما نیز در شرایط کرونایی در کنار کادر درمان و مردم تلاش داریم شرایطی را فراهم کنیم که دغدغه های کرونایی در محاکم قضایی کاهش یابد.

وی با بیان اینکه امسال 5 هزار و 617 جلسه دادگاه در استان، اینترنتی برگزار شده است، افزود: در دادگاه‌های الکترونیک یا همان آنلاین، طرفین پرونده،به صورت تصویری در جلسه رسیدگی شرکت می کنند و دفاعیات، اظهارات و مستندات خود را به قاضی ارائه می دهند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان تصریح کرد: این دادگاه ها به منظور کاهش رفت و آمد به دادگستری‌ها، جلوگیری از خروج غیرضروری مردم از خانه در شرایط کرونا و صرفه جویی در وقت مردم و هزینه‌ها برگزارمی شود.

 این مقام ارشد قضایی استان با اشاره به این که از تیرماه امسال بستر برای برگزاری دادگاه آنلاین برای همه پرونده‌ها در استان فراهم شده است، افزود: کسانی که در محاکم استان پرونده دارند و می‌خواهند غیرحضوری در دادگاه شرکت کنند درخواست خود را به قاضی پرونده اعلام می‌کنند و شرایط برای شرکت غیرحضوری آنان فراهم می‌شود.

آسیابی ادامه داد: همچنین در این مدت بیش از 26 هزار نفر هم گواهی سوء پیشینه خود را در کوتاهترین زمان ممکن و بدون نیاز به خروج از منزل یعنی اینترنتی، دریافت کردند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار