سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تاکید بر ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی گفت: در نتیجه توجه بیشتر شهروندان به توصیه‌ها، تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان با کاهش ۲۴ درصدی نسبت به هفته گذشته به ۳۳۴ نفر رسید.

تعداد بیماران کرونایی بستری در گلستان هفته گذشته ۲۴ درصد کمتر شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ سعید گل‌فیروزی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع بستری‌های مبتلا به کرونا در گلستان ۹۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال ۴۳ نفر وخیم است.

وی افزود: بر اساس آخرین رنگ بندی رسمی وزارت بهداشت، بندرگز، بندرترکمن، گمیشان، مینودشت، کلاله و گالیکش در وضعیت قرمز، گرگان، آزادشهر، آق قلا، علی‌آبادکتول، کردکوی ، مراوه تپه و رامیان در وضعیت نارنجی و گنبدکاووس در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: مردم همچنان‌ باید نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شرکت نکردن در اجتماعات را رعابت کنند.

گل فیروزی ادامه داد: دورهمی‌های خانوادگی، مراسم عزاداری به خصوص در محیط بسته، رستوران‌ها و تالارهای با فضای سرپوشیده ، کاهش استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری از جدی‌ترین عوامل افزایش مبتلایان به کروناست.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار