پورحاجت، دبیر کانون سراسری انجمن های انبوه سازان گفت: سونامی وحشتناکی در نرخ تسهیلات بانکی مسکن رخ داده لذا با این افزایش قیمت ها مردم صاحب سرپناه نمی شوند.

گرانتر شدن مسکن با سونامی افزایش سود تسهیلات بانکی؛ با این شرایط کسی خانه دار نمی شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ فرشید پورحاجت در گفتگو با خبرنگار بازار در خصوص تغییر و تحولات بازار مسکن در پایان سال اظهار کرد: صحبت‌هایی از بیرون در مورد برجام شده و اطلاعات اشتباهی مبنی بر کاهش قیمت مسکن توسط برخی رسانه‌ها به مردم داده می شود بنابراین مردم منتظر این هستند که ببینند که در ادامه چه اتفاقی خواهد افتاد لذا تحرکی هم اکنون در بازار مشاهده نمی‌شود.

دبیر کانون سراسری انجمن های انبوه سازان گفت: باید بپذیریم امروز قشر مصرفی ما، بخش عمده‌ای از هزینه‌های خرید مسکن را از طریق تسهیلات بانکی تامین می‌کند، سونامی وحشتناکی در حوزه تسهیلات بانکی رخ داده و مردم برای دریافت جایزه ۴۷۰ میلیون تومان وام باید حدود ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کنند که در هیچ جای دنیا با این شرایط تسهیلات به مردم داده نمی شود.

وی بیان کرد: آن هم مسکنی که جزو تکالیف دولت‌ها بوده و رئیس جمهور به شدت این مسأله را دنبال می‌کند و برای مجلسی که قانون جهش تولید مسکن مصوب کرده تا مردم بتوانند سرپناه امنی برای خود داشته باشند.

پورحاجت ادامه داد: در هیچ کجای دنیا نمی بینیم که مردم برای دریافت تسهیلات بانکی هزینه ۳۰ درصدی بپردازند و در کدام علم اقتصاد چنین اعدادی ثبت شده است.

دبیر کانون سراسری انجمن های انبوه سازان بیان کرد: باید کالبدشکافی دقیقی در حوزه مسکن انجام شود زیرا با این مسیری که طی می‌کنیم نمی‌توانیم شرایطی را فراهم کنیم که مردم صاحب خانه شوند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار