قدیمی، مدیر شرکت دانش بنیان یزل پمپ مهدی گلستان با اشاره به دست یابی به فناوری نوین در تولید برخی قطعات خوروهای دیزلی گفت که کشورهای مطرح جهان در این صنعت به دنبال جذب نخبگان ما هستند.

آلمانی ها به دنبال فناوری انحصاری محققان گلستان| بانک ها روال سخت گیرانه دارند

به گزارش گلستان ۲۴؛ مهدی قدیمی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهارکرد: با تحقیقات گسترده و تلاش شبانه روزی موفق به دست یابی به دانش فنی منحصر به فردی در تولید سوزن های پمپ انژکتور موتور های دیزلی انواع خودروها شده ایم که فناوری آن در اختیار هیچ کشوری نیست.

مدیر شرکت دانش بنیان دیزل پمپ مهدی افزود: ۹ کشور جهان توانایی تولیدی عمومی سوزن پمپانزکتور را دارند اما دقت تولیدات محققان گلستانی یک نانو میکرون است که در زمره دقیق ترین تولیدات جهان است.

مهدی قدیمی ادامه داد: طی چهار سال گذشته که شعار سال از سوی رهبر انقلاب اعلام می شد، انتظار داشتیم که تحولی در حمایت از تولید و اشتغال ایجاد شود اما این خوش باوری ما نهایتا تا پایان فروردین دوام داشت و در ادامه فقط شاهد شعار مدیران و متولان بودیم.

وی گفت: امیدواریم همان طور که رهبری تاکید کردند مدیران از پارچه نویسی و بنر چشم پوشی کنند و در عمل برای حمایت از تولید وارد میدان شوند.

مدیر شرکت دانش بنیان دیزل پمپ مهدی بیلن کرد: در حال حاضر ۲۰ درصد نیاز کشور در گلستان تولید می شود و در صورت حمایت مالی می توانیم علاوه بر تامین همه نیاز کشور به سوزن های پمپ انژکتور موتور های دیزلی به فکر تصاحب بازارهای خارجی در کشورهای منطقه باشیم.

وی افزود: با وجود برخی حمایت های دولتی اما بانک ها روال سخت گیرانه ای دارند و ویژه بینی و حمایت خاصی از شرکت های دانش بنیان ندارند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار