نجفی نژاد، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان از راه اندازی پارک کسب و کار در این پردیس دانشگاهی خبرداد و گفت: نخستین پردیس تخصصی کشاورزی کشور هم در گرگان ایجاد می شود.

راه اندازی پارک کسب و کار در دانشگاه گرگان| نخستین پردیس تخصصی کشاورزی ایجاد می شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ علی نجفی نژاد در گفتگو با خبرنگار بازار اظهارکرد: «پارک کسب و کار» در دانشگاه برای فعالیت‌های تولیدی و مهارت افزایی دانشجویان ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان افزود: دانشجویان می‌توانند طرح‌های خود را به کمیته مربوطه ارائه کرده و بعد از تصویب آن، امکانات زیرساختی اولیه در اختیار آنها قرار می‌گیرد و می‌توانند مستقیم به کار تولیدی بپردازند و کسب درآمد کنند.

وی بیان کرد: مجموعه‌ای را هم با نام «مزرعه نوآفرینی دانشجویی» در ابتدای شهر گرگان، به مساحت ۱.۵ هکتار ایجاد کرده‌ایم که در آنجا دانشجویانی که در پارک کسب و کار، تجربه به دست آورده‌اند، می‌توانند کار خود را در آنجا با مقیاس بزرگ‌تر ادامه دهند.

نجفی نژاد توضیح داد: زمین، فضای گلخانه‌ای و تمام امکاناتی که برای تولید محصولات مختلف لازم است در اختیار این دانشجویان قرار می‌گیرد و آنها در قالب تیم‌ها و هسته‌هایی فعالیت خود را به شکل گسترده ادامه می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: برای تبدیل شدن به دانشگاه نسل سه، در سال جاری به دنبال راه‌اندازی پردیس تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی هستیم که نخستین پردیس تخصصی در کشور است.

طبق گفته وی مجوز اولیه توسط هیأت امنای دانشگاه صادر شده و در حال پیگیری برای اخذ مجوز از وزارت علوم هستیم.

نجفی نژاد اضافه کرد: در این فضا شرکت‌های دانش بنیان حوزه کشاورزی و منابع طبیعی مستقر شده و تحت حمایت قرار می‌گیرند و محصولات دانش بنیان خود را تولید کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار