مدیر بنادر و دریانوردی گلستان:

مدیربنادر و دریانوردی استان گلستان گفت: به منظور شروع عملیات لایروبی خلیج گرگان احداث دایک ۱۰۰ هکتاری آغاز شده و لایروبی بعد از اتمام احداث این دایک انجام خواهد شد.

لایروبی «خلیج گرگان» پس از اتمام احداث دایک شماره ۱ آغاز می شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ اله یار اسعدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: به منظور شروع عملیات لایروبی خلیج گرگان احداث دایک ۱۰۰ هکتاری آغاز شده و دو دایک دیگر هم احداث خواهد شد.

مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان گفت: برای احداث دایک (سد خاکی) در آشوراده، اولین دستگاه مورد نیاز توسط قرارگاه خاتم الانبیاء به منطقه ارسال شده و تجهیزات جدید هم براساس وعده داده شده به تدریج به منطقه ارسال می‌شود.

اسعدی با بیان یان که اولین دایک ۱۰۰ هکتاری است، افزود: پس از پایان احداث دایک شماره یک، عملیات لایروبی در خلیج گرگان آغاز شده و همزمان با لایروبی احداث دایک شماره دو و سه در دستورکار قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه پس از صدور دستور رییس جمهور، بلافاصله اقدامات تبیین شده به منظور اخذ مجوزهای لازم مدنظر قرار گرفت، عنوان کرد: با توجه به اینکه مسئولیت اجرای لایروبی خلیج گرگان بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی گذاشته شده است به منظور تسریع در انجام کار، مطالعات طراحی مهندسی، توسط مهندسان مشاور ذیربط و مهندسان مشاور دارای رتبه یک بندرسازی و سازه های دریایی انجام شد و سپس مطالعات طراحی کانال که باید مصالح حاصل از لایروبی در آن تجمیع شود، مدنظر قرار گرفت.

مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان ادامه داد: اقدامات، بخشی از فعالیت ها در راستای مصوبه جلسه چهارم کارگروه ملی تالاب ها بوده و وظایفی برای دستگاه‌های مرتبط با این موضوع تبیین شده و حتماً باید آنها به موازات توسط دستگاه‌های ذی‌ربط انجام شود.

وی بیان کرد: در گام اول به عنوان برنامه کوتاه مدت جلوگیری از تشدید خشک شدگی خلیج گرگان در دستورکار قرار دارد و برنامه بلندمدت هم توسط دستگاه های مرتبط انجام خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار