فعالان اقتصادی گلستان برای کمک به زندانیان و خانواده های آنان بیش از 2 میلیارد تومان کمک کردند.

گلریزان فعالان اقتصادی برای حمایت از زندانیان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما؛ رئیس کل دادگستری گلستان  در این مراسم که با حضور فعالان اقتصادی استان در دادگستری برگزار شد گفت: فعالان اقتصادی استان امروز در مجموع  2 میلیارد و 160 میلیون تومان کمک کردند که نیمی از این مبلغ برای کمک به آزادی زندانیان غیرعمد و نیم ِ دیگر نیز برای حمایت از  خانواده های  زندانیان که مشکل معیشتی دارند،   اهدا شد .
حیدر آسیابی افزود: جلسه گلریزان ستاد دیه برای کمک به آزادی محکومان غیرعمد هم بیست و هفتم ماه مبارک رمضان با  دعوت از خیرین سراسر استان در گرگان برگزار می شود .
آسیابی با بیان این که پارسال 300 محکوم غیرعمد از زندان های استان آزاد شدند گفت: مجموع بدهی این افراد 115 میلیارد تومان بود  که  40 میلیارد تومان از مبلغ این بدهی را شاکیان بزرگوارانه بخشیدند.
وی ادامه داد: 60 میلیارد تومان آن را  نیز با صدور رای اعسار در دادگاه های استان ، محکومان به صورت قسطی  در حال پرداخت هستند .
حیدر اسیابی افزود: مابقی این مبلغ هم از طریق پرداخت وام به مددجویان زندان ها و کمک های خیرین در ستاد دیه کشور و استان تامین شد .
آسیابی گفت: هم اکنون 70 محکوم جرایم غیرعمد در زندان های استان منتظر کمک های مردم و خیران برای آزادی هستند که در صورت تامین 10 میلیارد تومان امکان آزادی آنان فراهم می شود .
این مقام ارشد قضایی استان ادامه داد:  امیدواریم با کمک های امروز و بخشی هم از کمک هایی  در جشن گلریزان هفته آینده برگزار می شود ، این افراد نیز به آغوش خانواده های خود بازگردند.
دادستان مرکز استان هم در این مراسم گفت:  امروز با طیفی از زندانیان مواجهیم که به علت شرایط اقتصادی و تورم،  در کسب و کارهای خود به مشکل برخوردند و به علت ناتوانی در ادای دیون خود راهی زندان شده اند .
محمود اسپانلو افزود: هر چند در محاکم  استان تا جای ممکن از ظرفیت های مجازات های جایگزن حبس استفاده می کنیم اما باز هم به علت قوانین و مسائل اقتصادی شاهد ورود به زندان هستیم که این امر علاوه بر خود فرد،  خانواده های آنان را نیز دچار مشکل  کرده است .
دادستان اسپانلو افزود:  تعداد زیادی از این زندانیان ، سرپرست خانواده هستند و برچسب زندان آسیب  ها و چالش های جدی برای خانواده های آنان دارد .
وی ادامه داد: ما در انجمن حمایت از خانواده های زندانیان گرگان به دنبال رفع بخشی از مشکلات این خانواده ها هستیم و امیدواریم با همراهی فعالان اقتصادی و خیران کمی از مشکلات این قشر بکاهیم .
وی ادامه داد: پرداخت مستمری ، تامین جهیزیه ، سبد های معیشتی و کمک هزینه های بهداشت و درمان از جمله خدماتیست که در انجمن به خانوادهای مددجویان ارائه می شود

 

ارسال نظر

آخرین اخبار