رئیس جمهور گفت : تصمیم داریم در منطقه اینچه‌برون منطقه آزاد ایجاد کنیم چراکه می‌تواند این منطقه به انبار مواد معدنی تبدیل شود.

منطقه ازاد اقتصادی در اینچه برون
رئیس جمهور گفت : تصمیم داریم در منطقه اینچه‌برون منطقه آزاد ایجاد کنیم چراکه می‌تواند این منطقه به انبار مواد معدنی تبدیل شود.
به گزارش گلستان 24:دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر دیروز سه شنبه 11 آذردر دیدار با سرمایه گذاران در گرگان اظهار کرد: واقعیت این است که از اقتصاد دولتی به سمت اقتصاد غیردولتی رفتیم، برای اینکه دولت باید قدم‌های مهمی بردارد بخش خصوصی هم باید خودش را آماده کند و قدم‌های مهمی بردارد و قطعا نتیجه این گام‌ها، آبادانی، توسعه و اشتغال کشور می‌شود.حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه “ایران برای سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی، کشوری بکر در منطقه است”، خاطرنشان کرد: ما در نیویورک، با سرمایه‌گذار آمریکایی و کارآفرینان ایرانی در بخش‌های مختلف صحبت کردیم و همه آن‌ها مشتاق حضور و فعالیت در ایران هستند.رئیس‌جمهور با بیان اینکه “باید برای فعالیت کارآفرین و سرمایه‌گذاری در جامعه شرایط را فراهم کنیم”، گفت: بانک‌ها و منابع پولی و مالی خود یکی از بخش‌های اساسی مسئله است، آن کاری که دولت در این 15 ماه انجام داده است و همه تلاش این بوده که در بازار «امید» و «ثبات» ایجاد کند. این 2 اصل، اصل اساسی است. یعنی برای شما آینده روشن و شفاف باشد و هم ثبات باشد.

 

حجت‌الاسلام روحانی اضافه کرد: اعتماد مردم به دولت و دولت به مردم، بالاترین سرمایه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است؛ تلاش ما در این 15 ماه این بوده که ثباتی را به‌وجود بیاوریم. ما در ابتدا به این نتیجه رسیدیم که اگر تورم مهار نشود، ثبات به‌وجود نمی‌آید یعنی اینکه روز به روز قیمت‌ها بالا و پایین شود، مهار تورم مقطعی هم مفید نیست. یعنی شما در سال 92 تورم را بیاورید پایین و بقیه کاری ندارند ولی تصمیم ما این بوده که مهار تورم را ادامه دهیم.

وی تاکید کرد: برنامه دولت در زمینه تورم این بوده که مهار را به‌صورت مستمر جلو ببرد، اعلام تورم از سوی ما همواره با احتیاط و واقعیت بوده است؛ یعنی امسال گفتیم تورم تا پایان سال به 25 درصد می‌رسد درحالی که امروز تقریباً 17 درصد است، تا پایان سال هم از این 17 درصد پایین‌تر می‌آید؛ برای ما پیش‌بینی روشن بوده و می‌دانیم در سال آینده به کجا می‌رسیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در روابط خارجی ما شرایط نسبت به جهان روز به روز روابطمان را روابط بهتری خواهیم کردیم. دولت تنش‌ها را با کشورهایی که تنش داشته، کاهش داده است. از سوئی با آذربایجان روابط امروز بهتر از گذشته است، با تاجیکستان، روسیه، ازبکستان و گرجستان نیز امروز روابط ما بهتر از گذشته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه “در گلستان استعدادهای فراوانی وجود دارد”، گفت: توجه داشته باشید در استانی هستید که هم کوه، زمین و مرتع داشته و هم در از نظر گردشگری استعداد‌های فراوانی دارد.

رئیس‌جمهور با اشاره به پروژه راه‌آهن ایران – ترکمنستان – قزاقستان خاطرنشان کرد: این پروژه زمینه‌ای برای رشد و شکوفایی این منطقه است. همچنین تصمیم داریم در منطقه اینچه‌برون منطقه آزاد ایجاد کنیم چراکه می‌تواند این منطقه به انبار مواد معدنی تبدیل شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار