یک عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران نسبت به تصمیم اخیر شورای معاونین و سازمانهای شهرداری تهران مبنی بر استفاده نکردن از خانم‌ها در مشاغل دفتری شهرداری تذکر داد.

فضاسازی علیه تصمیم شهرداری تهران مبنی بر استفاده نکردن بانوان در برخی مشاغل

 یک عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران نسبت به تصمیم اخیر شورای معاونین و سازمانهای شهرداری تهران مبنی بر استفاده نکردن از خانم‌ها در مشاغل دفتری شهرداری تذکر داد. علی صابری در هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مصوبه اخیر شورای معاونین و سازمانهای شهرداری مبنی بر استفاده نکردن از خانم‌ها در پستهایی مانند منشی‌گری، مسئول دفتر و تایپیست گفت: اخیرا یک موضوعی اعلام شده است که برای رفاه حال بانوان شاغل در شهرداری اقدام کرده‌اند که خانم‌ها در بعضی از پست‌ها حضور نداشته باشند.

این مصوبه شورای معاونین شهرداری است.وی خاطر نشان کرد: من خواهش می‌کنم هر کاری که انجام می‌شود براساس کار کار‌شناسی باشد.صابری با اشاره به خانمهایی که در شهرداری به عنوان تایپیست مشغول به کار هستند گفت: اگر خانمهایی که در حال حاضر در شهرداری به عنوان تایپیست مشغول به کار هستند تغییر وضعیت داده شوند آیا پست دیگری وجود دارد که این بانوان در آنجا مشغول به کار شوند یا اینکه باید از آنجا (شهرداری) بروند.

صابری با تاکید بر اینکه خانمهای عضو شورای شهر نسبت به این موضوع حساس باشند افزود: به نظر بنده این اقدام شعاری و عجیب و غریب است.این عضو شورای شهر تهران افزود: اگر خانمهای شورا و شهرداری نسبت به این موضوع اعتراضی داشته باشند مطمئنا شورای شهر آمادگی بررسی آن را دارد.وی به برگزاری جلسه هم اندیشی بعد از تعطیلات شورای شهر اشاره کرد و افزود: بعداز تعطیلات شورای شهر جلسه هم اندیشی برای هماهنگی و برخورد با مسائل شهرداری برگزار می‌شود.

چند پيشنهاد:

  1. مناسب است تا در مصاحبه هایی، قبل از فضاسازی رسانه های اصلاح طلب و نزدیک به محافل فتنه، صحت این خبر و ابعاد و جزییات و ادله این خبر از مسولان شهرداری تهران سوال شود.
  2. چندی پیش یکی از مسولان عالی رتبه نظام، بنا بر مسائل اخلاقی و حفظ شوون والای زنان و پرهیز از تحمیل رفتار مردان و مدیریتی همراه با اجبار و زور، از مسولان شهرداری خواسته بودند که حتی الامکان در سمت منشی و دفتردار از بانوان استفاده نشود. به نظر میرسد این اقدام شهرداری در جهت عمل به توصیه این مسول عالی رتبه باشد. لذا لازم است در گزارشهایی ضمن حفظ حریم بانوان شاغل در این مشاغل، از آسیبها و مخاطرات و محذورات این شغل برای خانمها، گزارشهایی عامه پسند ارائه شود.
  3. متاسفانه ذهنیت اجتماعی نادرستی نسبت به بکارگیری خانم ها در چنین پستهایی وجود دارد. تکیه بر اصلاح این ذهنیت با تاکید بر اینکه خانم ها بهتر است دراین مشاغل ایفای نقش نکنند، می تواند مویدی برای اقدام شهرداری تهران باشد.
  4. در گزارشها یا مصاحبه ها از مسئولان شهری خواسته شود تا در صورت اجرایی شدن این تصمیم در آرام کردن فضای روانی و شغلی خانم های مشمول این طرح و تضمین ادامه استخدام آنها، اقدام کنند. 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار