پس از گمانه‌زنی‌های فراوان در مورد افراد کشته شده در حمله امروز صبح طالبان به پایگاه بگرام، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که دراین حمله ۲۰ آمریکایی کشته و زخمی‌شده‌اند.

۲۰ آمریکایی در حمله طالبان به پایگاه «بگرام» کشته و زخمی شدند

به گزارش گلستان24، پس از گمانه‌زنی‌های فراوان در مورد افراد کشته شده در حمله امروز صبح طالبان به پایگاه بگرام، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که دراین حمله 20 آمریکایی کشته و زخمی‌شده‌اند.

بگرام

صبح امروز افراد گروه طالبان با لباس کارگری همراه با کارگران وارد پایگاه هوایی بگرام در شمال کابل شده و خود را منفجر کردند که در نتیجه آن 4 آمریکایی کشته و 17 سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

«اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا با انتشار بیانیه‌ای گفته است که در میان کشته‌شدگان 2 سرباز آمریکایی و 2 پیمانکار این کشور و در میان زخمی‌ها 16 سرباز آمریکایی و یک سرباز لهستانی شامل هستند.

این یکی از خونین‌ترین حملات علیه نیروهای آمریکایی در افغانستان از زمان ریاست7جمهوری باراک اوباما خوانده شده است.

کارتر گفته است: برای آنهایی که این حمله را انجام داده‌اند، پیام من روشن است. ما از مأموریت حفاظت از کشورمان و کمک به افغانستان برای داشتن آینده منصرف نمی‌شویم.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه اورده است: پنتاگون در مورد این حمله تحقیق خواهد کرد و پس از آن تدابیر لازم را برای تقویت امنیت بیشتر این پایگاه خواهد اندیشید.

طالبان مسئولیت انجام این حمله را به عهده گرفتند.

منابع محلی ولایت پروان نیز قبلا گفتند که صبح امروز یک مهاجم انتحاری موفق شده که وارد پایگاه هوایی بگرام شود.

پایگاه هوایی بگرام مهمترین و بزرگ‌ترین پایگاه نیروهای آمریکایی در افغانستان است.
منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار