اشتراک
کد خبر: 385

معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به کارنامه بانک مرکزی در یک‌سال گذشته، به تشریح برنامه‌های پولی و بانکی پرداخت.

پيمان قرباني

پيمان قرباني در پاسخ به این پرسش که در یک‌سال گذشته تاکنون بانک مرکزی تا چه اندازه توانسته به وعده‌ها و شعارهایی که دولت در حوزه پولی و بانکی داده، عمل کند و این وعده‌ها تا چه اندازه محقق شده است؟ اظهار داشت: ما تاکنون مجموعه‌ای از برنامه‌ها و سیاست‌ها را اعمال کرده‌ایم.
وی افزود: یک‌سری از برنامه‌ها خیلی خوب بوده و حتی فراتر از اهداف عمل شده است و در کنار آن، یک‌سری از برنامه‌ها نیز نیاز به کار دارد.
معاون اقتصادی بانک مرکزی با ذکر مثالی، عنوان کرد: سال گذشته در زمینه نرخ تورم شاهد بودیم که سال را با تورم ۳۴.۷ درصد تمام کردیم و به هدف‌گذاری امسال نیز در مقطع ۴ ماهه تقریبا رسیده‌ایم.
قربانی با تاکید بر این‌که بانک مرکزی در حوزه تورم بسیار موفق بوده است، تصریح کرد: این وضعیت را در حوزه ثبات بازارهای مالی به خصوص بازار ارز نیز داشته‌ایم و بانک مرکزی خیلی موفق بوده است.
وی ادامه داد: شما شاهد بودید که متوسط نرخ ارز در ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۶ درصد کاهش یافته و واریانس نرخ ارز کم شده است.
معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان این‌که اطمینان در بازار به وجود آمده است، متذکر شد: البته سیاست‌های پولی را می‌توانستیم به هنگام کنیم و به صورت سازگار و متناسب با شرایط روز باشد.
قربانی خاطرنشان کرد: ما چارچوب سیاست‌ها را به سمت منعطف کردن آنها بردیم و در بعضی از موارد نیز حتما نیاز به تلاش بیشتر هست که بتوانیم در آن زمینه‌ها پیشرفت کنیم و کاری کنیم که مردم هر چه بیشتر از نظام بانکی راضی باشند.
 

اخبار مرتبط
نظرات
ارسال نظر

نظرات پس از تایید منتشر خواهد شد. آدرس ایمیلتان منتشر نخواهد شد.

آخرین عناوین
پربازدید ترین‌ها