معاون اقتصادی بانک مرکزی با اشاره به کارنامه بانک مرکزی در یک‌سال گذشته، به تشریح برنامه‌های پولی و بانکی پرداخت.

مروري بر كارنامه ي بانك مركزي در سال گذشته!

پيمان قرباني

پيمان قرباني در پاسخ به این پرسش که در یک‌سال گذشته تاکنون بانک مرکزی تا چه اندازه توانسته به وعده‌ها و شعارهایی که دولت در حوزه پولی و بانکی داده، عمل کند و این وعده‌ها تا چه اندازه محقق شده است؟ اظهار داشت: ما تاکنون مجموعه‌ای از برنامه‌ها و سیاست‌ها را اعمال کرده‌ایم.
وی افزود: یک‌سری از برنامه‌ها خیلی خوب بوده و حتی فراتر از اهداف عمل شده است و در کنار آن، یک‌سری از برنامه‌ها نیز نیاز به کار دارد.
معاون اقتصادی بانک مرکزی با ذکر مثالی، عنوان کرد: سال گذشته در زمینه نرخ تورم شاهد بودیم که سال را با تورم ۳۴.۷ درصد تمام کردیم و به هدف‌گذاری امسال نیز در مقطع ۴ ماهه تقریبا رسیده‌ایم.
قربانی با تاکید بر این‌که بانک مرکزی در حوزه تورم بسیار موفق بوده است، تصریح کرد: این وضعیت را در حوزه ثبات بازارهای مالی به خصوص بازار ارز نیز داشته‌ایم و بانک مرکزی خیلی موفق بوده است.
وی ادامه داد: شما شاهد بودید که متوسط نرخ ارز در ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۶ درصد کاهش یافته و واریانس نرخ ارز کم شده است.
معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان این‌که اطمینان در بازار به وجود آمده است، متذکر شد: البته سیاست‌های پولی را می‌توانستیم به هنگام کنیم و به صورت سازگار و متناسب با شرایط روز باشد.
قربانی خاطرنشان کرد: ما چارچوب سیاست‌ها را به سمت منعطف کردن آنها بردیم و در بعضی از موارد نیز حتما نیاز به تلاش بیشتر هست که بتوانیم در آن زمینه‌ها پیشرفت کنیم و کاری کنیم که مردم هر چه بیشتر از نظام بانکی راضی باشند.
 

ارسال نظر

آخرین اخبار