جمعی از موسسات مردم نهاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی دست به كار شدند تا در كنار كم كاری سازمان های مسئول دولتی، بار حمایت از فعالان عرصه جنگ نرم با دشمن را به دوش كشند.

 آغاز دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

 آغاز دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

"هر جا كه ما بر ابتكار و استعداد جوانان با انگیزه، مومن و مخلص تكیه كردیم و آن‌ها را ارج نهادیم، چشمه‌های جوشان پیشرفت پدیدار شد." این جمله تنها یكی از فرمایشات رهبر انقلاب درباره لزوم توجه و حمایت از استعدادهای جوانان كشور است كه در سالیان اخیر ایراد شده است. تاكیدهای فراوان رهبری نشان می دهد كه هنوز توقعات ایشان در بسیاری از زمینه ها برآورده نشده و فضا برای فعالیت، بسیار و فراوان است.

حالا جمعی از موسسات مردم نهاد جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی دست به كار شدند تا در كنار كم كاری سازمان های مسئول دولتی، بار حمایت از فعالان عرصه جنگ نرم با دشمن را به دوش كشند.  البته این تشكل های مردمی سابقه اجرای موفقیت آمیز چنین كاری را هم دارند. در بهمن ماه سال 91 نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی با همت این تشكل ها برگزار شد و جمع كثیری از مردم و فعالان فرهنگی و حتی مسئولان را به این نمایشگاه كشاند. كار نوینی كه هم مخاطبان را راضی نگه داشته بود و هم انتظارها را آنچنان بالا برده بود كه برگزاركنندگان مجبور شدند، در فكر و تكاپو برای برگزاری  موفق دومین نمایشگاه  باشند.

محمد خراسانی زاده، سخنگوی دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در این باره می گوید: هدف از برگزاری این نمایشگاه این بوده تا بستری برای تجمع فعالان فرهنگی فراهم شود. با این حال ما به دنبال مرزكشی نبودیم و به هیچ وجه قصد نداریم كه فقط از افرادی استفاده كنیم كه در زمینه مسائل انقلابی و اسلامی فعالیت می كنند.

او می گوید:  ما برای این از عنوان انقلاب اسلامی در كنار عبارت رسانه های دیجیتال استفاده كردیم تا زحمات عزیزانی كه در این عرصه فعالیت می كنند، بیش از پیش نمایان شود. حتی در این راستا، پای شهرستانی ها را هم به ماجرا باز كرده ایم. بسیاری از فعالان فرهنگی در عرصه رسانه‌های دیجیتال در شهرستان های كشور ساكن هستند یا موسسات كوچكی دارند كه در این نمایشگاه شرایط ظهور و بروز آن‌ها فراهم خواهد شد، در حقیقت این نمایشگاه تریبونی است برای افراد ناآشنا.

چه كسانی به این نمایشگاه می آیند؟

جدا از پایگاه های اطلاع رسانی داخلی و بین المللی كه در این نمایشگاه شركت خواهند كرد، تولید كنندگان بازی و انمیشین نیز در این نمایشگاه حاضر خواهند بود و جدیدترین محصولات خود را به نمایش در خواهند آورند.

نرم افزارهای جدید و اپلیكیشن های تلفن همراه نیز از بخش های جذاب این نمایشگاه است كه با گسترش استفاده از گوشی های آندروید، قطعا مخاطبان بسیاری خواهند داشت. بخش فروشگاه نمایشگاه هم، محصولات جدید و متنوعی  از تولیدكنندگان را با تخفیف هایی مناسب در معرض فروش قرار می دهند.

دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی از امروز، اول شهريور ماه آغاز و تا هفتم شهريور از ساعت 10 تا 21 در بزرگراه شهید چمران، بوستان گفت و گو ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

آخرین اخبار