از صندوق ارزی دولت درخواست کمک داریم

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار بر این شده است که فردا از صندوق ارزی دولت در خواست کنیم تا به بودجه خوزستان بی‌افزایند همچنین صحبت شد که ۱۰۰ میلیون دلار افزون بر بودجه خوزستان به استان اختصاص داده شود.

اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار به خوزستان

به گزارش گلستان24،جواد کاظم‌نسب( الباجی )اظهار داشت: در گذشته انتقال آب تحت عناوین کوهرنگ 1، 2 و 3  انجام شده بود و در حال حاضر پروژه بهشت‌آباد را داریم که در کمیسیون کشاورزی توانستیم این پروژه را به علت نداشتن مجوز‌های محیط زیست به تحقیق و تفحص در کمیسیون  آوردیم و تصویب شد و قرار است برای تصویب نهائی به صحن علنی ارتجاع داده شود.

 

وی با بیان اینکه بعد از تصویب طرح در صحن امر تحقیق و تفحص را انجام می‌دهیم، افزود: از هیئت دولت درخواست داریم که تا زمان ندادن مجوزهای لازم نسبت به انتقال آب اقدام نکنند و در جلسه‌ای با رئیس جمهور این موضوع را مطرح می‌کنیم.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مهمترین مطالبه مردم از هیئت دولت گفت: منع پروژه‌های جدید، دادن حق‌آبه تالاب‌ها و کانون‌های ریزگردها، تقویت امکانات و زیرساخت‌های آب و برق و  وضعیت فاضلاب‌های خوزستان از جمله مشکلات و مطالبات مردم خوزستان از هیئت دولت است و ما در جلسه‌ای که با رئیس جمهور داریم تمامی این مطالبه‌ها را مطرح و امیدواریم که نتیجه‌ای داشته باشند.

جواد کاظم نسب الباجی نماینده اهواز

کاضمی‌نسب ( الباجی) در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با وجود اینکه سه سال از دولت تدبیر امید می‌گذرد اما تا کنون بازدیدی از کانون ریزگردهای خوزستان توسط رئیس جمهور صورت نگرفته است، بیان‌کرد:  قصور همه جا هست اما بحران اخیر سبب شد که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز به مسائل خوزستان ورود  و در این زمینه سخنرانی کنند و مشکلاتی را که دولتی‌ها به آن توجه نداشتند با دستورات رهبری مورد توجه قرار بگیرد و در زمینه حل آن ورود کنند.

وی با بیان اینکه یکی از دلایلی که سبب شد روحانی به همراه چند تن از نمایندگان به خوزستان سفر کند دستورات مقام معظم رهبری بوده، افزود: قرار بر این شد که فردا از صندوق ارزی دولت در خواست کنیم تا به بودجه خوزستان بی‌افزایند همچنین صحبت شد که 100 میلیون دلار افزون بر بودجه خوزستان به استان اختصاص داده شود.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه‌ای که فردا با رئیس جمهور داریم سعی می‌کنیم  اعتبارات لازم و حق‌آبه تالاب‌ها را تامین کنیم و به مردم صبور خوزستان می‌گویم که نمایندگان خوزستان در این مدت بیش از 12 بار با  رئیس مجلس، هیئت دولت، معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست نشست‌های متعددی داشتند و پیگیری‌های نمایندگان ثمر بخش بود و امیدواریم فردا نتیجه بهتری کسب کنیم.

انتهای پیام/  

منبع : تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار