نعلبکی سریالی اینترنتی و با درون مایه سیاسی اجتماعی است که به کارگردانی سیدمهدی طبیبی و تهیه کنندگی محمد امین مهدی نژاد، در ۱۳ قسمت از شبکه آپارات پخش می‌شود.

«نعلبکی» اولین سریال اینترنتی در ایران است

به گزارش گلستان24،سریال «نعلبکی» مجموعه‌ای طنز با درون مایه سیاسی اجتماعی به کارگردانی سیدمهدی طبیبی و تهیه کنندگی محمد امین مهدی نژاد است که از 29 اسفند پخش آن آغاز می‌شود. مهدی‌نژاد با بیان اینکه این مجموعه، اولین سریالی است که در ایران به صورت اینترنتی پخش می‌شود گفت: «این سریال رنگ و بوی سیاسی دارد و یکی از دلایل انتخاب پخش به صورت اینترنتی همین موضوع است. چرا که ما می‌خواهیم سریالمان به روز باشد و داستان آن طبق حوادث و اتفاقات جامعه پیش برود. همچنین اگر می‌خواستیم از کانال سینمای خانگی آن را عرضه کنیم روند پخش هر قسمت از تولید تا تایید توسط نظارت و ارزیابی وزارت ارشاد و پخش، سه تا چهار هفته طول می‌کشید.»

وی با اشاره به 13 قسمتی بودن این سریال، مدت پخش هر قسمت را 15 تا 20 دقیقه عنوان کرد و گفت:« نعلبکی هر هفته یک شنبه و چهارشنبه پخش می‌شود. مردم ما سیاسی هستند و کار سیاسی را می‌پذیرند بر همین اساس مخاطبی که ما مد نظر داریم 50 هزار نفر است. سریال را به شکلی تولید می‌کنیم که می‌تواند با سریال‌های تلویزیون برابری کند و حتی در رده فیلم‌های الف قرار گیرد. تولید نعلبکی یک کار بلند پروازانه است.»

مهدی نژاد با تصریح اینکه کسب و کار اینترنتی در دنیا رواج زیادی دارد و بازگشت سرمایه خوبی نیز خواهد داشت، ابراز امیدواری کرد اسپانسرها از این سریال حمایت کنند. این تهیه کننده در مورد نوع همکاری با سایت آپارات که پخش کننده این مجموعه است گفت: «قرار دادی که با آپارات داریم انعطاف پذیر است و سبب می‌شود بتوانیم با توجه به بازخوردها داستان سریال را تغییر دهیم. برای نعلبکی تنها یک استراکچر برای متن وجود دارد و چون طنز این سریال مبتنی بر شوخی‌های کلامی است طبق اتفاقات روز، متن می‌تواند تغییر کند.»

«نعلبکی» در لوکیشنی می گذرد که 6 شخصیت در کنار هم زندگی می کنند و اتفاقاتی برایشان رخ میدهد. در این سریال  سیاوش قلعه وردی، شهرام خانپور، حسام کلانتری، مهدی رادان، سید رضا حسینی و خشایار رستمی به ایفای نقش می‌پردازند هستند.

نعلبکی

سایر عوامل این کار عبارتند از محمد امین مهدی نژاد تهیه کننده، محمد جعفر صفاری نیا سرپرست نویسندگان، اسماعیل میرزایی بازیگردان، یونس سبزی مدیر تصویربرداری، محمد الوان کاریان دستیار یک کارگردان و‌ برنامه ریز، محمدرضا نوریان مدیر تولید، تدوینگر، صداگذار و اصلاح رنگ و نور امیر بهادر مظاهری، جواد فراهانی صدابردار، رها دادخواه طراح صحنه و لباس، فرزین پزشکی گرافیک بصری، معین پناهنده، موشن گرافیک.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار