با تلاش‌های دادستان نظامی استان آذربایجان شرقی و دادیار اجرای احکام دادسرای نظامی استان، یک محکوم به قصاص از دار مجازات رهایی یافت.

خانواده مقتول از خون فرزند خود گذشت

به گزارش گلستان24؛به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان قضایی نیروهای مسلح، با تلاش‌های دادستان نظامی استان آذربایجان شرقی و دادیار اجرای احکام دادسرای نظامی استان، یک محکوم به قصاص از دار مجازات رهایی یافت.

در چهارم آذر ماه ۱۳۹۴ در جریان یک تیراندازی در کلانتری بخش مهربان شهرستان سراب، گروهبان یکم شهرام حسامی کلوانق توسط یکی از هم‌قطارانش به قتل رسید.

قاتل در جریان جلسات دادرسی دلیل شلیک خود را عصبانیت لحظه‌ای و اشتباه که پیرو شوخی مقتول با وی رخ داده بیان کرد و اظهار داشت: در صبح حادثه بعلت خستگی و بی‌خوابی ناشی از گشت شبانه در حوزه استحفاظی پاسگاه، در محل کار برای صرف صبحانه حاضر شدم و  چون اعصابم بهم ریخته بود به دنبال شوخی مقتول یک لحظه نفهمیدم چکار می‌کنم و اسلحه را به طرف سر مقتول گرفته و ناگهان شلیک کردم.

با اعترافات متهم و تکمیل تحقیقات، در نهایت دادگاه نظامی استان آذربایجان شرقی قاتل را به قصاص محکوم که حکم صادره به تائید دیوان عالی کشور رسیده و لازم الاجرا شد.

پیگیری خانواده شخص محکوم برای کسب رضایت اولیاء دم در ابتدا به نتیجه نرسیده که با توجه به ابراز ندامت شدید و مشاهده آثار پشیمانی و اصلاح در محکوم علیه و فقدان قصد و نیت قبلی، حسین غفران نیا دادستان نظامی استان و دکتر جلیل عبدی دادیار اجرای احکام دادسرای نظامی استان در این موضوع میانجی‌گری کرده و بعد از پیگیری‌های مستمر در نهایت اولیاء دم مقتول با گذشتی قابل تقدیر با حضور در دفتر اجرای احکام دادسرای نظامی استان رضایت بی قید و شرط خود را نسبت به محکوم اعلام می‌دارند و محکوم علیه پس از دو سال حبس از زندان آزاد می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار