روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطلبی به نقل از آذری جهرمی در واکنش به مشکل اخیر پیام رسان سروش منتشر کرد.

پیشنهاد وزیر ارتباطات به مدیران پیام رسان سروش + عکس

به گزارش گلستان 24؛سروش یکی از پیام رسان های داخلی است که به دست جوانان و نخبگان کشورمان طراحی و راه اندازی شده است و با نمونه های خارجی آن توانایی رقابت دارد. به تازگی خبری مبنی بر نمایش شماره ادمین کانال ها و اعضای گروه ها در این پیام رسان منتشر شد. این ایراد امنیتی، انتقاد کاربران را در پی داشت.در پی انتشار این خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری مطلبی به نقل از محمدجواد آذری جهرمی در واکنش به مشکل اخیر این پیام رسان منتشر کرد.

آذری جهرمی در این واکنش اظهار داشته است:

"یکی از مراحل رشد هر سامانه ای، ارائه محصول و ارزیابی است. به جای دوستان سروش بودم همین امروز به کسی که این اشکال را گزارش کرده جایزه می دادم و مسابقه ای می گذاشتم تا سایر اشکالات را نیز گزارش کنند.

البته این ایراد را جوانی شهرستانی هفته پیش برای بنده فرستادند و به مدیران سروش اطلاع دادم. پاسخ دادند این مشکل در نسخه های اول تلگرام هم بوده و اساسا نیاز به تغییر یکسری ساختارهاست که در حال انجام است و تا هفته آتی برطرف می شود. از عذرخواهی هم البته کسی کوچک نمی شود و به ذهنم خوب خواهد بود. شاید بهتر باشد که شرایط حفظ اطلاعات مشترکین توسط پیام رسان ها و سرویس های داخلی شفاف اعلام شود."

4j4zx-crop-c0-5__0-5-700x412-75

همچنین شب گذشته در پی انتشار این خبر سید میثم سید صالحی یکی از مسئولان سروش با انتشار پستی توئیتری ضمن عذرخواهی از رفع این مشکل خبر داد.سیدصالحی در توییتر خود نوشت: ‎اعتماد در خانواده سروش قیمت خودش را دارد! و بهای آن فقط و فقط ‎صداقت است.

نمایش شماره ادمین کانال، به معنای هک شدن نیست؛ اما در فرهنگ کاربران عزیز ایرانی، یک ‎ایراد مهم است که بابت آن از همه ‎پوزش می طلبیم.وی همچنین از یکی از فعالان فضای مجازی که نسبت به این مشکل اطلاع رسانی کرده بود تشکر کرد.

7r45r-crop-c0-5__0-5-700x421-75

ارسال نظر

آخرین اخبار