حاتمی کیا:

کارگردان سینما گفت:برخی از مردم مذهبی که طی سالهای اخیر کمتر به سینماها می آمدند با فیلم «به وقت شام» به نوعی با سینماها آشتی کردند.

«به وقت شام» ؛مردم را با سینما آشتی داد

به گزارش گلستان24؛ابراهیم حاتمی کیا کارگردان سینما در اکران مردمی فیلم سینمایی «به وقت شام» در سینما تربیت قم گفت: تماشای فیلم  در کنار مردم را شاید برای اولین بار با فیلم «به وقت شام» تجربه کردم.

وی افزود:خوشحالم که این اکران های مردمی از مشهد آغاز شد و در شهر قم به ایستگاه پایانی خود رسید.

حاتمی کیا بابیان اینکه در این دو ماه من از مردم عزیز انرژی زیادی گرفتم و حتی در برخی مواقع دست و پایم می لرزید، ادامه داد:  این وظیفه من را به عنوان یک فیلمساز سنگین تر می کند و من نگران آن بودم که چگونه بتوانم پاسخگوی محبت مردم باشم.

کارگردان سینما با بیان اینکه خوشحالم که می بینم پای روحانیون نیز به سینماها باز شده است، ادامه داد: به خاطر دارم که در زمان جنگ فیلمی  با عنوان «پرواز در شب» به کارگردانی مرحوم ملاقلی پور ساخته شد که در آن زمان هم شاهد حضور روحانیون در سینماها بودیم و آن زمان آرزو کردم که این فضا برای فیلم های خودم ایجاد شود که در حال حاضر می بینم که نه تنها در شهر قم که شهر مذهبی است، بلکه در تمام شهرهای ایران، روحانیون در کنار مردم به تماشای فیلم می نشینند.

وی ادامه داد:بنده در یکی از سفرها گفتم که خوشحالم متدینین به سینماها آمدند اما برخی رسانه ها از این جمله سوء برداشت کردند در حالیکه که منظور حرف من کاملا مشخص بود.

حاتمی کیا گفت: در حال حاضر می بینم بخشی از مردم مذهبی که طی سالهای اخیر کمتر به سینماها می آمدند با فیلم «به وقت شام» به نوعی با سینماها آشتی کردند.

کارگردان فیلم سینمایی «به وقت شام» گفت: واکنش هایی که از سوی مردم از طیف های مختلف و مخصوصا خانواده شهدا در این دو ماه دیدم من را مصمم تر به ادامه این راه کرد .

وی افزود:خرمشهر، شهری که 30 سال قبل در آن جنگ بود، هنوز هم آثار جنگ در آن مشهود است و متاسفانه مدیریت کشور نشان داد که چگونه می شود، کار نکرد! و شهر را مثل یک موزه نگه داشت ولی باز هم شاهد بودم که در این شهر که هزار مشکل وجود دارد و صدها بهانه که  با نظام قهر کنند اما پای نظام می ایستند و از همان شهر عازم می شوند و در قامت مدافع حرم به شهادت می رسند.

وی تصریح کرد: من اجازه می خواهم از مردم شهر قم  از شهدای زینبیون بگویم کسانی که زبانم قاصر بود زمانی که در اطراف حلب با آنها روبرو شدم و  دیدم برای حضور در منطقه چه سختی هایی می کشند.

حاتمی کیا افزود:امیدوارم  خدا این فرصت را به من بدهد که باز هم از این بچه ها حرف بزنم و از شما می خواهم که از حضرت معصومه عاقبت به خیری برای من بخواهید تا بتوانم باز هم از شهدا حرف بزنم.

مادر شهید زین الدین در ادامه این مراسم  به روی سن آمد و ضمن تقدیر از مجاهدت های ابراهیم حاتمی کیا، فیلم سینمایی «به وقت شام» را اثری فاخر در شان شهدا نامید و گفت: من بعد از فیلم «ده فرمان» که به سینما برای دیدن آن رفتم نزدیک به 50 سال است که دیگر هیچ فیلمی را در سالن سینما ندیدم، در حالیکه برای بسیاری از آثار از من دعوت کردند اما زمانی که برای فیلم «به وقت شام» دعوت شدم با پای جان به سینما آمدم.

لازم به ذکر است؛حاتمی کیا در ادامه اکران مردمی فیلم «به وقت شام» در شهر قم در محفلی صمیمیانه در سینما آیه در کنار ناشنوایان به تماشای فیلم نشست و اظهار امیدواری کرد که تمام فیلم ها بتوانند شرایط اکران فیلم برای ناشنوایان عزیز در سراسر کشور را به وجود آورند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار