مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور:

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور بر ضرورت انسجام‌بخشی زکات فطریه تاکید کرد و گفت: تنها مسوول جمع‌آوری زکات دبیرخانه شورای زکات است، موسساتی که مجوز جمع‌آوری زکات را دارند باید تحت لوای دبیرخانه باشند.

ضرورت انسجام‌بخشی زکات فطریه در سراسر کشور/ 3 کمیته تخصصی زیر نظر شورای زکات شکل بگیرد

به گزارش گلستان24؛نجفعلی انتظاری عصر امروز در دیدار با آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان اظهار کرد: تنها مسوول جمع‌آوری زکات دبیرخانه شورای زکات است، موسساتی که مجوز جمع‌آوری زکات را دارند باید تحت لوای دبیرخانه باشند، مردم نباید صندوق‌های متعدد را در سطح شهر ببینند.

وی موفقیت استان گلستان در زمینه زکات را نتیجه همدلی و هم‌افزایی خواند و تصریح کرد: هر جایی که همدلی وجود داشته باشد نتیجه آن به نفع مردم و نظام خواهد بود.

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور افزود: سال گذشته برای نخستین بار در آذرماه مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری زکات پیام دادند مبنی بر اینکه آنچه حق زکات است نتوانستیم ادا کنیم و امید است نهضت احیاء و ترویج زکات در همه سطوح با کارکردهای شایسته انجام شود تا برکات بی پایان آن را مردم و نظام دریافت کنند.

انتظاری گفت: وقتی ما وارد استان‌های مختلف می‌شویم ظرفیت‌هایی را می‌بینیم که نشان می‌دهد هنوز جای کار زیادی وجود دارد و بر اساس احادیث و روایات اگر زکات پرداخت شود هیچ فقیری در جامعه وجود نخواهد داشت که مصداق آن را نیز می‌توان دید.

وی با اشاره به اینکه سه کمیته تخصصی باید زیر نظر شورای زکات شکل بگیرد، اظهار کرد: کمیته‌های اطلاع‌رسانی، تبلیغات و فرهنگ‌سازی می‌تواند در ترویج و احیای فریضه زکات در جامعه بسیار موثر باشد.

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: استان گلستان در زمینه دفترچه‌های محاسباتی پیش‌قدم بود بخشی از این دفترچه حالت اطلاع‌رسانی در زمینه زکات دارد مبلغان در روستاها زکات کشاورزان را محاسبه و در دفترچه ثبت می‌کنند که اطمینان خاطر به کشاورزان داده می‌شود که زکات مال خودشان را پرداخت کردند.

انتظاری شکل گیری شورای زکات را به فال نیک گرفت و افزود: هر جایی شورای زکات روستا با محوریت امام جماعت و دهیار منطقه شکل بگیرد شناسایی فقرا بهتر انجام خواهد گرفت.

وی بیان کرد: یک ششم الی یک هشتم گندم تولیدی استان گلستان برداشت شده است اما بخشی از آن به کشت و صنعت‌ها می‌رود اگر استیجاری باشد بعد از کسر اجاره باید زکات محصول پرداخت شود.

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با اشاره به اینکه انسجام بخشی زکات فطریه بسیار مهم است، گفت: تنها مسوول جمع‌آوری زکات دبیرخانه شورای زکات است موسساتی که مجوز دارند همه باید تحت لوای دبیرخانه شورای زکات باشند و مردم صندوق های متعدد در سطح شهر نبینند.

انتظاری در خصوص برگزاری همایش استانی زکات بیان کرد: به جای اینکه همایش زکات را در سالن برگزار کنیم باید آن را در نمازجمعه برگزار کنیم علاوه بر اینکه هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند اثرگذاری آن برای مردم بیشت خواهد بود.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار