مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، گفت‌: از فردا دمای سواحل درای خزر کاهش می‌یابد، همچنین احتمال وقوع سیلاب در کوهستان‌های استان‌های آذربایجان‌های شرقی و غربی و اردبیل وجود دارد.

هشدار سیلاب در کوهستان‌های 3 استان

به گزارش گلستان24؛به نقل از ایسنا، احد وظیفه  اظهار کرد: امروز و فردا (شنبه و یکشنبه) 13 و 14 مرداد ماه در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود که در مناطق کوهستانی باعث وقوع سیلاب خواهد شد.
وی ادامه‌ داد: از فردا (یکشنبه 14 مرداد ماه) با تغییر جهت وزش باد و تقویت جریان‌های شمالی روی دریای خزر، کاهش نسبی دما در سواحل پیش‌بینی می‌شود، همچنین دریای خزر مواج خواهد شد.
به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی سه روز آینده در استان‌های اردیبل، گیلان ، مازندران، گلستان، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی واقع در شمال تهران و سمنان و از روز یکشنبه به تدریج در خراسان شمالی رگبار ، رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.
وظیفه تاکید کرد: بعد از ظهر امروز و فردا (شنبه و یکشنبه 12 و 13 مرداد ماه) در ارتفاعات سیستان‌و بلوچستان و جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی در استان فارس افزایش ابر، وقوع رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: طی سه روز آینده برای نوار شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک به خصوص در منطقه زابل باعث کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.
وی در پایان اظهار کرد: آسمان تهران فردا و پس فردا (یکشنبه و دوشنبه 14 و 15 مرداد ماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران طی این دو روز 39 و 28 درجه سانتیگراد و 38 و 28 درجه سانتیگراد خواهد بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار