جشن بزرگداشت روز پرستار در گرگان برگزار و از پرستاران نمونه گلستانی تجلیل شد.

جشن بزرگداشت روز پرستار در گرگان برگزار شد

به گزارش گلستان 24  ؛ جشن بزرگداشت روز پرستار ظهر سه شنبه با حضور جمع کثیری از پرستاران و مسئولان علوم پزشکی در آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی برگزار و از پرستاران نمونه تقدیر شد.

عباس بدخشان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در این مراسم اظهار کرد: کار پرستاری یک کار حسنه است و هر حرکتی که یک پرستار انجام می دهد کمک به یک انسان محتاج و کارطبابت است.

وی افزود: در بحث بیماری های غیرواگیر پرستاران نقش مهمی دارند و بحث جامعه نگر بودن پرستاری بحث مهمی است که باید در بحث بیماری های غیرواگیر به آن توجه ویژه شود.

بدخشان با بیان اینکه مباحث مرتبط به پرستاری در لایه های مختلف حوزه سلامت به صورت علمی برنامه ریزی می شود، ادامه داد: برای تقویت انجمن های علمی پرستاری در سطح استان تلاش هایی شده است.

وی تصریح کرد: بحث مدیریت بحران در پرستاری به سمت تخصصی شدن آن پیش می رود و باید مورد توجه قرار گیرد.  

مطالبات پرستاران در فواصل کوتاه تری پرداخت می شود

محمد نعیمی، معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی هم در این مراسم گفت: پرستاری یک شغل نیست بلکه عشق اهدای زندگی به دیگران است و هیچ کس نمی تواند این مهر و عاطفه را قدربداند.

وی افزود: بسیاری از پرستاران در زندگی خود دغدغه های بسیاری دارند و حتی بعضی از آن ها در خانه های خود بیمار دارند اما در بیمارستان به مداوای سایر بیماران می پرازند.

نعیمی بحث احترام و امنیت پرستاران را امر مهمی برشمرد و با اشاره به مطالبات پرستاران گفت: طی ۲۴ ماه گذشته توالی منطقی برای پرداخت کارانه ایجاد شد و تلاش می کنیم مطالبات عقب افتاده پرستاران را در فواصل کوتاه تری پرداخت کنیم.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار