اخلاق نیکو، رفتار خالصانه و عشق به انقلاب و امام زمینه گسترش فعالیت «شهید حیدر بیدرنامنی» محسوب گشت.

روح بی‌قرارش «شهید بیدرنامنی» او را به سوی جبهه‌ها سوق داد

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید گلستان (پرونده فرهنگی شهدا)، «شهید حیدر بیدرنامنی»، یکم فروردین 1332، در روستای نامن از توابع شهرستان کردکوی دیده به جهان گشود. پدرش «علی بابا فوت 1333» و مادرش «زبیده»، نام داشت، تا پایان دوره ابتدایی درس خواند، کارمند شهرداری بود. سال 1355 ازدواج کرد و صاحب دو پسر و دو دختر شد.

از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، سوم دی 1366، با سمت راننده در جاده هفت‌تپه – اندیمشک دچار سانحه رانندگی شد و بر اثر شکستگی جمجمه و عوارض ناشی از آن به شهادت رسید، مزار او در گلزار شهدای امامزاده روستای «روشن‌آباد» تابعه شهرستان واقع است، او را علی نیز می نامیدند.

 در روستای «نامن» از توابع کردکوی و در خانه‌ای محقر و خانواده مستضعف فرزندی دیده به جهان گشود که نامش را حیدر گذاشتند. حیدر مراحل رشد اولیه را در آغوش گرم و پر صفای خانواده آغاز کرد. 

طبیعت در زندگی او ، همراه با رنج و سختی بود، او هنوز از وجود پدر بهره نجسته بود، هنوز به رشد نرسیده بود تا برابر مشکلات زیستی مقاومت کند که این گوهر با ارزش را از دست داد و شرایط زندگی دشواری را برایش مضاعف ساخت ولی روح بلند و عزم راسخ، عشق به عزت و بزرگواری در زندگی او را واداشت تا در عرصه زندگی به تکاپو برخیزد و کوشش کند، تا نیازهای مادی روح عزت خواه او را کدر نکند و از برگواری او نکاهد. 

تحصیلات ابتدایی را همراه با کار و تلاش در روستای مجاور ادامه داد و موفق شد مدرک ششم ابتدایی را اخذ و بعد از طی دوران به شهرستان گرگان عزیمت و جذب اداره شهرداری شد.

محیط وسیع‌تر، رابطه با افراد فکور و مبارز، حالت روحی ویژه شهید، زمینه آگاهی به مبارزه علیه بیدادگری‌های شاه را فراهم کرد و او با حضور فعال خویش در راستای افشای حکومت استبدادی پهلوی با افکار بلند و پیامبرگونه امام امت (ره) آشنا شد و از شیفتگان آن حضرت قلمداد گشت. 

شهید ازدواج کرده و دارای دو فرزند پسر و دو فرزند دختر می‌شود. با پیروزی انقلاب و درخشش اندیشه امام در سطح جامعه و محور آثار حکومت ستمشاهی، شهید حیدر در صف اول فعالان انجمن اسلامی و پایگاه بسیج اداره و شهر قرار گرفت. 

اخلاق نیکو، رفتار خالصانه و عشق به انقلاب  و امام زمینه گسترش فعالیت او محسوب گشت.  با شروع جنگ تحمیلی، روح بی‌قرار شهید وی را به سوی جبهه‌ها سوق داد، تا در جهادی دیگر، از آرمان های انقلاب دفاع کند و برابر متجاوزین بایستد و چه مردانه ایستاد.

شهید چندین نوبت به جبهه اعزام شد و در عملیات‌های مختلف شرکت کرند از خویش رشادت‌ها نشان داد.  تا اینکه در کربلای خوزستان (هفت‌تپه ) و در شب جمعه به سوی معشوق پر گشود. 

« روحش شاد و یادش گرامی باد»

انتهای پیام/2307/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار